کد خبر: 4548

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از جایگاه بالای معنوی برخوردار است که ثواب زیارت ایشان همانند امام حسین (ع) است.

آیت الله محمود رجبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار کرد: حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از نظر علمی جایگاه برجسته‌ای دارند و از دانشمندان اسلامی دوران خود بوده‌اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: از نظر مسائل جهادی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به عنوان شخصیتی مبارز مطرح بودند و به همین جهت در مهاجرت خود با مشکلاتی روبرو بودند و در مواردی هم به فعالیت علنی می‌پرداختند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فضائل اخلاقی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خاطرنشان کرد: ایشان از نظر فضائل اخلاقی هم در درجات بالایی بودند و به همین دلیل شخصی از اصحاب امام صادق (ع) که از اهالی شهرری بوده خدمت امام هادی (ع) می‌رسد و از ایشان می‌پرسد که می‌خواهم به زیارت امام حسین (ع) مشرف بشوم و امام هادی (ع) به آن شخص می‌گوید اگر به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) مشرف بشوی ثواب آن همانند ثواب زیارت امام حسین (ع) است.

آیت الله محمود رجبی بیان کرد: این نکته نشان می‌دهد که حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از جایگاه بالای معنوی برخوردار است که ثواب زیارت ایشان همانند امام حسین (ع) است و امام هادی (ع) مراجعات علمی خود را به حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ارجاع می‌دادند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) هم از لحاظ علمی و هم معنوی و هم از لحاظ مبارزاتی شخصیتی برجسته بوده است و از امام زادگان معروفی است که دارای جایگاه ویژه‌ای بین نوادگان امامان دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری