ایثارگر و بسیجی دانشگاه تربیت مدرس در نامه‌ای خطاب به وزیر علوم اعلام کردند: خواسته ما ایثارگران دانشگاه، سپردن سکان ریاست آینده دانشگاه به شخصی امین، ولایی و انقلابی است.

به گزارش قم خبر، متن نامه جمعی از کارکنان ایثارگر و بسیجی دانشگاه تربیت مدرس به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بدین شرح است:

"برادر ارجمند جناب آقای دکتر رضا فرجی دانا

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

سلام علیکم

احتراماً ضمن تبریک ولادت باسعادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و ولادت قمر منیر بنی‏هاشم جانباز دشت کربلا و همچنین ولادت سیدالساجدین امام العارفین امام سجاد (ع) به استحضار می رساند ما جمعی از ایثارگران دانشگاه تربیت مدرس برائت خویش را از بی ادبی نمایندگان دانشجویان در شورای دانشگاه به ساحت ریاست محترم دانشگاه اعلام داشته و چند سطری در تأیید مدیریت انقلابی و ولایی برادر عزیز و دلسوز استاد بسیجی جناب آقای دکتر بیژن رنجبر به رشته تحریر در می آوریم.

وزیر محترم علوم جناب آقای دکتر فرجی دانا، جنابعالی مستحضر هستید که قاطبه کارمندان دانشگاه تربیت مدرس از خانواده ایثارگران و جانبازان و پیشکسوتان جبهه و جنگ در این نهاد مقدس مشغول به کار هستند که به فرموده حضرت امام (ره) تشکیل چنین دانشگاهی برای تربیت نسل دلسوز و حامی انقلاب از ضروریات انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها می باشد. این مهم نشان از فهم و دوراندیشی والای حضرت امام (ره) در مقابله با تهاجم علمی و فرهنگی استکبار جهانی دارد. لذا ما فرزندان خمینی کبیر (قدس سره) پس از فراغت از جهاد با دشمنان قسم خورده انقلاب به ندای آن پیر سفر کرده لبیک گفته و در این سنگر علم و دانش، دانشگاه تربیت مدرس، گرد هم جمع شده و با تأسی از فرمایشات خلف صالحش حضرت آیت العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی، در جهاد علمی شرکت کرده و برای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی چه در زمینه علمی و چه فرهنگی، دوشادوش اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه در راستای فتح قله های علمی سهمی هرچند ناچیز ایفا می نماییم. این مهم حاصل نمی شد مگر با نگاه ارزشی و ولایی ریاست محترم دانشگاه که خود از نسل یاران شهید و ایثارگر انقلاب اسلامی است. و ما جامعه دانشگاهی ایثارگر به چنین مدیریتی افتخار می نماییم.

وزیر محترم، از روزی که حضرتعالی سکان وزارت علوم را در دست گرفته اید خود شاهد بی مهری های فراوان از سوی قشری کم سواد و وابسته به عوامل فتنه ۸۸ که حیات خود را در غوغاسالاری و رجزخوانی در مقابل قشر فرهیخته و انقلابی می دانند، بوده اید. .

این در حالی است که در مدت مدیریت چهارساله برادر ارزشی و ولایی جناب آقای دکتر رنجبر رتبه دانشگاه تربیت مدرس در بین دانشگاه های دنیا به زیر پانصد رسیده و همچنین این دانشگاه توانست رتبه سوم را در بین دانشگاه‏های کشور کسب نماید. هر جند هیچ مدیریتی بدون ایراد و اشکال نیست، اما متأسفانه عده ای مغرضانه دانشگاه را به رخوت و سستی متهم نموده و اوضاع را بگونه ای توصیف می نمایند که گویا دانشجویان در جوی امنیتی بسر می برند که متهم کردن دانشگاه به داشتن فضای امنیتی خود از سر استیصال است ضمن اینکه این قبیل نامه پراکنی ها خود حاکی از برقراری جوی آزاد در بیان نظرات در دانشگاه است.

رییس محترم دانشگاه که در مدت مدیریتشان با دو گروه بدخواه نظام اعم از حامیان فتنه ۸۸ و عوامل انحراف در دانشگاه درگیر بوده اند، بگونه ای عمل کردند که آرامش بر دانشگاه حاکم شد. این در حالی است که یک برخورد ناصواب کافی بود تا بلوای بزرگی در دانشگاه شعله ور شود.

وزیر محترم، جنابعالی واقف هستید که جایگاه علمی دانشگاه تربیت مدرس مدیون تلاش های شبانه روزی اساتید ارزشی و خستگی ناپذیر این دانشگاه است. که این اساتید بدون هیچگونه دغدغه ای جهت تهیه ملزومات آزمایشگاهی و محل تدریس با فراهم نمودن جوی سالم و آرام و بدور از تنش به تربیت دانشجویان خود اهتمام می ورزند که نسل آینده جامعه علمی کشور ثمره مدیریت انقلابی و ولایی مسؤلین محترم دانشگاه می باشد.

وزیر محترم، اکنون که به پایان دوره ریاست این برادر بر دانشگاه مولود انقلاب نزدیک می شویم، توصیه ای هرچند برادرانه برای سپردن سکان دانشگاه تربیت مدرس بیان می نماییم. باشد که در فردای قیامت مورد بازخواست امام عزیزمان قرار نگیریم.

اقدامات اخیر جنابعالی در برگزاری انتخابات ریاست دانشگاه هرچند مورد نقد و اشکال است اما در هر صورت قابل احترام می باشد. به شرطی که به آرای اعضای هیأت علمی احترام گذاشته شود. بهترین راه برای رسیدن به فرد اصلح میزان شناخت ایشان از جایگاه و اهداف دانشگاه تربیت مدرس است. افرادی باسابقه و دارای رتبه استادی که سابقه مسئولیت اجرایی در دانشگاه را داشته و مقبول طیف های سیاسی موجود در دانشگاه نیز باشند.

وزیر محترم، خواسته ما ایثارگران دانشگاه سپردن سکان ریاست دانشگاه به شخصی امین، ولایی و انقلابی است که دانشگاهیان او را در خط امام و ولایت همچون ریاست فعلی دانشگاه ویا حتی بالاتر از ایشان بدانند.

در پایان عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سایه ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی خواستاریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته"

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری