کد خبر: 4399

با افتتاح پایگاه امداد هوایی در قم/

روز گذشته پس از افتتاح پایگاه امداد هوایی در استان قم نخستین ماموریت این پایگاه پس از اعلام مرکز فوریت های پزشکی 115 انجام شد.

محمد جواد باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به افتتاح و راه اندازی نخستین پایگاه امداد هوایی در استان قم اظهار کرد: روز گذشته پس از افتتاح پایگاه امداد هوایی در استان قم نخستین ماموریت این پایگاه پس از اعلام مرکز فوریت های پزشکی 115 انجام شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قم با اشاره به جزئیات حادثه افزود: در این حادثه که بر اثر واژگونی یک دستگاه سمند در محور قم سلفچگان 6 مجروح برجای گذاشت که از این میان یکی از مجروحان از طریق پایگاه امداد هوایی به مرکز درمانی شهید بهشتی منتقل شد.

وی با اشاره به جزئیات امدادرسانی نخستین ماموریت امداد هوایی در استان قم تصریح کرد: حادثه ساعت 16 و 37 دقیقه رخ داد که پس از تماس با مرکز فوریت های پزشکی در ساعت 16 و 41 دقیقه اورژانس هوایی پس از 8 دقیقه سر صحنه حادثه حاضر شد و یکی از مجروحان که حال وخیمی داشت در ساعت 17 و 5 دقیقه به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شد.

باقری با بیان اینکه در انتقال مجروحان به بیمارستان از طریق امداد هوایی عنوان کرد: هدف برای ما رساندن مصدومان در سریع ترین زمان ممکن به بیمارستان و مراکز درمانی است و هیچ اولویتی برای بیماران و مجروحان مطرح نیست.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: در هر حادثه ای که بیماری یا مجروحان در راه های روستایی و دور نیازمند به کمک و انتقال به مراکز در مانی باشند از طریق امداد هوایی خدمات رسانی انجام می شود.

انتهتای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری