کد خبر: 432

سامانه راداری ۱۱۰۰ کیلومتری"قدیر" سپاه پاسداران رونمایی شد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، همزمان با گرامی‌داشت روز پاسدار، سامانه راداری برد بلند "قدیر" نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسمی با حضور امیر سردار فرزاد اسماعیلی فرمانده قراردگاه خاتم الانبیا(ص)، سردار رضا شعبان فرمانده پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران، سرتیپ دوم موسی بختیاری معاون هماهنگ کننده پدافند هوایی در محل سایت راداری "قدیر" گرمسار رونمایی شد.

سامانه راداری پیشرفته "قدیر" از نوع جستجو و کشف اهداف به صورت سه بعدی و دائم کار است که با بردی در حدود ۱۱۰۰ کیلومتر قادر به کشف اهداف با سطح مقطع بسیار کم است.

تمامی مراحل تحقیق، طراحی و تولید سامانه راداری "قدیر" به همت سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی هوایی سپاه انجام گرفته و پس از پایان تحقیقات در سال ۹۰، طی سال‌های اخیر تولید شده است.

این سامانه طی چندین ماه عملیات رزمایشی خود را به پایان رسانده و امروز به طور رسمی در شبکه پدافند کشوری وارد مدار و عملیاتی شد.

همزمان با رونمایی از این سامانه راداری، سایت راداری قدیر گرمسار نیز به نام "شهدای بعثت" نام گرفت.

به گزارش تسنیم، امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء نیز رونمایی از سامانه راداری قدیر را نشانگر وحدت، همدلی، تعامل و هم‌افزایی میان نیروهای مسلح به ویژه این دو بازوی توانمند و مقتدر رهبری و ملت ایران در راستای اجرای مأموریت محوله عنوان کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری