کد خبر: 4243

گزارش قم خبر به مناسبت روز خبرنگار/

17 مرداد، روز گام نهادن در راه حقیقت، رسالت خطیر امین بودن و هدایت افکار عمومی از طریق ارائه اطلاعات دقیق و وثیق به تصویر عینی از واقعیت است.

 به گزارش قم خبر، سال ها قبل از درباره خبرنگار چیزهایی می شنیدم که برایم کمی عجیب بود، عجیب بود که می گفتند خبرنگار در دل حوادث، جنگ و حتی زیر باران گلوله ها است.
 
چند سالی است که تقویم رسمی کشورمان مزین به اسم دل انگیز خبرنگار است، روزی برای نامگذاری اش یک دلیر مرد ایرانی و همراهانش به شهادت رسیدند و سال هاست که خبرنگاران این مرز و بوم نام خود را وامدار خون سرخ شهید صارمی و یارانش هستند.
 
ما خبرنگاران که این روزها؛ اسم پر ابهت خبرنگار را یدک می کشیم، ای کاش فراموش نکنیم که ما هنوز در جنگ به سر می بریم، جنگی که رهبر معظم انقلاب بارها از آن به عنوان ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی یاد کردند، امروز که سرزمین سبز و سرخمان اسیر توطئه های دجال گونه دشمن است، قلم و بیان خبرنگار است که هدایت افکار عمومی جامعه را در دست دارد، بنابراین وظیفه همه خبرنگاران است که در این عرصه با درایت خود افکار عمومی جامعه را هدایت کنند.
 
17مرداد، روز گام نهادن در راه حقیقت، رسالت خطیر امین بودن و هدایت افکار عمومی از طریق ارائه اطلاعات دقیق و وثیق به تصویر عینی از واقعیت، روز تلاش برای دست یابی به اطلاعات واقعی و همسو با وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای است.
 
خبرنگاران به راستی تجسم امانت دار اجتماعی، مسئولیت، تعهد و دلسوزی هستند به بیان بهتر خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویشند که همواره در بطن جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری جوامع مرهون تلاش های شبانه روزی این قشر خستگی ناپذیر است.
 
قلم، نوشته و بیان خبرنگار طلوع حقیقت اجتماع و بیان دردهای کسانی است که نمی توانند حرف دلشان را بگویند و شاید فریادشان بی صدا در وجودشان مانده است و خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند.
 
به راستی چه زیباست اندیشه ای که در مقابل قدرت قلم زانو می زند و گلواژه هایی که برای بیان حقیقت شکوفا می شوند و خبرنگار کسی است که حفظ حریم و اسرار خصوصی مصاحبه شونده و مردم را به خوبی پاس می دارد.
 
بیایید امروز متعهد شویم و دریابیم که ما مکلف به هدایت افکار عمومی و اقناع صحیح جامعه هستی؛ متعهد شویم که مبادا چشمانمان برق افتتاح پروژه‌های بزرگ را ببیند و رپرتاژ کند و یادمان برود که پرسیم این پروژه ادامه سریال کدام پروژه ناتمام است؟
 
امروز باید هم قسم شویم تا یادمان بماند که خبرنگار از جنس مردم است و از بطن جامعه، یادمان باشد که غم نان و نبود بیمه، غم ساعت های طولانی کار و آفیش های پیاپی، ما را از رسالت خبر رسانی امین دور نکند.
 
یادداشت از زهرا رئیسی
 
انتهاي پيام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری