کد خبر: 419

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از معافیت تاکسی‌ و وانت داران برای عملکرد سال ۹۲ خبر داد.

به گزارش قم خبر و به نقل از واحد مرکزی خبر، علی عسکری امروز در جمع خبرنگاران از معافیات تاکسی‌داران و وانت‌داران از پرداخت مالیات خبر داد و گفت: در بررسی‌هایی که برای عملکرد درسال ۹۲ در سازمان مالیاتی انجام شد این نتیجه حاصل شد که با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها و همچنین پایه معافیت که در سال گذشته افزایش پیدا کرد برخی مشاغل مانند تاکسی‌ها و وانت‌بارها که معافیت کمتری را در سنوات قبل پرداخت می‌کردند با توجه به درآمد مشمول و افزایش پایه معافیت در دامنه مودیان برای عملکرد سال ۹۲ معاف قرار بگیرند.

وی افزود: به همین ترتیب روز گذشته ابلاغ شد که دارندگان تاکسی و وانت برای عملکرد سال ۹۲ با توجه به این‌که درآمد مشمول مالیات در دامنه معافیت قرار می‌گیرد از پرداخت مالیات برای عملکرد سال ۹۲ معاف شوند.

عسکری ادامه داد: این درحالی است که همه مشاغل از جمله مشاغل خودرو و تاکسی‌داران و وانت‌داران برای عمل به تکالیف مالیاتی باید اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند تا از این معافیت بهره مند شوند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: همه کسانی که در نظام مالیاتی مشمول پرداخت مالیات هستند باوجود معافیت باید اظهارنامه خود را ارائه دهند تا از آن معافیت بهره مند شوند.

همچنین بهره برداری عملیاتی از همه بخشهای سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی در امور مالیاتی شهر تهران امروز با حضور علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور آغاز شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری