کد خبر: 4120

گزارش قم خبر از بلاي خانمان سوز مصرف فست فود/

فست فود با انواع گوناگونی شناخته شده است،ساندویچ ،سیب زمینی سرخ کرده،مرغ سوخاری ,انواع پیتزا،هات داگ،سوسیس وکالباس و...

به گزارش قم خبر، 42درصد از مردم در هفته 2بار فست فود می خورند و4درصد روزانه نوشابه مصرف می کنند تحقیقات نشان می دهد باوجود آگاهی که مردم از ضررهای غذاهای آماده دارنداما مصرف این غذاها نسبت به غذاهای سنتی و خانگی بیشتر شده است.

این غذاها باظاهر وطمع جذاب با ضاعقه مردم که به سمت غذاهای چرب ،شور وشیرین رفته است،سازگاری دارد.وموجب عادات غذایی نادرستی مانند پرخوری،کم تجربگی،سکته،فشارخون،چربی خون وانواع سرطان ها می شود.

فست فود با انواع گوناگونی شناخته شده است،ساندویچ ،سیب زمینی سرخ کرده،مرغ سوخاری ,انواع پیتزا،هات داگ،سوسیس وکالباس و...

از بین این غذاها سوسیس وکالباس شایع ترین نوع غذای آماده است که اگر به صورت استاندارد آماده شود داری فواید وهمچنین مضررات زیادی است که مصرف بی رویه این غذا به علت نمک بالای موجود در آن ،جذب کلسیم وپروتین در بدن را کم ودر نهایت باعث پوکی استخوان می شود.

ادویه ها،در غذاهای آماده از خواص خوبی برخوردار هستند که از سکته قلبی وسرطان جلوگیری می کنند.

نیتریت ها ونیترات هاوفسفادها ترکیباتی هستند که جهت حفظ رنگ وطمع سوسیس وکالباس به آن اضافه می شونداما متاسفانه این دو ماده (نیتریت ونیترات)در بدن تبدیل به ماده ای سرطانی به نام نیتروزامین می شود.

بسیاری از نیتروزامین ها در ایجاد تومور بدخیم موثرهستند وموجب سرطان معده وروده می شود که در دنیا سرطان روده به دلیل مصرف بی رویه غذاهای آماده به ویژه موادغذایی غیر استانداردبه شدت افزایش یافته است.ودر شهرمان قم سرطان معده بعد از سرطان پوست شیوع پیدا کرده است.

اسیدهای  چرب اشباع شده بالا و ویتامین ها ومواد معدنی اندک در دراز مدت در این غذاها خطر ابتلا به فشار خون را بالا می برد.

نان ساندویچی وخمیر پیتزا موجود در غذاهای آماده بدون سبوس است که باعث کاهش دریافت فیبر مورد نیاز بدن می شود،انواع چاشنی وسس همراه غذای آماده، محرک اشتها وترشح اسید معده وحرکات سیستم گوارشی هستند.

نوشیدنی هایی که به همراه این غذاها سرو می شوند از جمله نوشابه عوارضی چون اضافه وزن، خرابی مینای دندان،سیری زودرس ،اختلال در هضم غذاو بی اشتهایی برای وعده اصلی غذاو...را به دنبال دارد.

اسید سیتریک در نوشابه باعث کاهش جذب کلسیم ومواد غذایی می شود که مصرف نوشابه گازدار در پیش فعالی کودکان موثر است.

اما پیتزا نامی آشنا که پیر و جوان را به خود جذب کرده است از دیر باز سابقه ای دیرینه دارد. نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. اما این غذای پرطرف‌دار راه درازی را پیمود تا به یک غذای جهانی تبدیل شد.

سربازان داریوش (486-521 پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پختن چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند. این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

300 سال پیش از میلاد، یک مورخ رومی به نام در کتاب خود نوشت: "گردی پهنی از خمیر که با روغن زیتون، سبزی و عسل پوشیده شده و روی سنگ پخته می‌شود" این نشان می‌دهد که رومی‌ها به پیتزا علاقه‌ داشته‌اند و آن را با فرهنگ غذایی خود سازگار کرده‌ بودند؛ چرا که روغن زیتون در روم بسیار معمول بود.

علی‌رقم اینکه برخی اعتقاد دارند پیتزا از روم به جنوب ایتالیا راه یافت و تا مدت‌ها آن را غذای فقیران می‌نامید‌ند، برخی نیز عنوان کرده‌اند که این غذای بسیار خوشمزه قدمتی نسبتاً طولانی دارد و به زمان اهالی یونانی ساکن در ماگناگریسیا در جنوب ایتالیا باز می‌گردد.

باستان شناسان در حین حفاری‌های خود در شهر پومپی در ایتالیا به بقایای مغازه‌هایی برخوردند که نشان دهنده شباهت این مغازه ها با پیتزافروشی‌های امروزی هستند. البته پیتزا در آن زمان به شکل امروزی وجود نداشت و فقط شامل نان مسطح گردی بود که با آرد عمل می آمد و همراه ادویه و روغن پخته می‌شد.

رافائل اسپوزیتو که در نانوایی در شهر ناپل کار می‌کرد، به فکر درست کردن پیتزای مخصوصی افتاد و آن را به عنوان هدیه برای پادشاه امبرتو و ملکه مارگریتا برد.

این پیتزا شکلی بسیار میهن پرستانه داشت و مثل پرچم ایتالیا به رنگ‌های سفید و قرمز و سبز درست شده بود. ملکه از این پیتزا بسیار استقبال کرد و به احترام او نام این پیتزا را مارگریتا (یا همان پیتزای سبزیجات) گذاشتند.

این پیتزا استانداردی را تعیین کرد که تا به امروز در سراسر جهان در پیتزاها وجود دارد. تا حدود سال ۱۸۳۰ پیتزاها در دکه های کنار خیابان به فروش می‌رسیدند و اولین پیتزافروشی واقعی به نام آنتیکاپورت آلبا برای اولین بار در ناپل باز شد.

پیتزا در بین ایتالیایی ها بسیار محبوب شد و به زودی به صورت غذای محلی آنها درآمد. یک مهاجر ایتالیایی به نام جنارولمباردی مغازه کوچکی در محله ایتالیایی نشین نیویورک باز کرد. شاگردش آنتوتیو توتونوپرو شروع به پختن پیتزا و فروش آن در مغازه کرد.

طولی نکشید که پیتزاهای توتونوپرو بسیار پرطرفدار شد و لمباردی را به فکر باز کردن یک پیتزا فروشی در سال ۱۹۰۵ انداخت.

اما در این زمان مصرف پیتزا هنوز به مهاجرین ایتالیایی محدود می‌شد و بین آمریکایی‌ها محبوبیت چندانی نداشت. بعد از جنگ جهانی دوم مصرف پیتزا فراگیرتر و بین سربازان آمریکایی در ایتالیا بسیار پرطرفدار شد به طوری که گاهی پیتزافروشی‌ها نمی‌توانستند جوابگوی تقاضای بی حد و مرز مشتریان آمریکایی خود باشند.

آمریکایی که از این غذای محلی خوششان آمده بود و آن را با خود به خانه بردند. ایتالیایی ها که بعد از جنگ اقتصادشان صدمه دیده بود با مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی، پیتزا را در تمام اروپا رواج دادند.

با رشد جمعیت در دهه ۱۹۵۰ بخصوص در آمریکا کم کم رستوران‌های زنجیره‌ای به وجود آمدند. چون پیتزا نسبتاً سریع و آسان تهیه می‌شد و حملش آسان بود.

رستوران‌ها نیز به این فکر افتادندکه برای جلب مشتری بیشتر، قسمتی از کار خود را به حمل پیتزاهای سفارش داده شده به خانه مشتریانشان (به صورت مجانی) اختصاص دهند.

عجایب در مورد پیتزا

در 8 دسامبر سال 1990 رکور به یاد ماندنی از پخت بزرگترین پیتزا جهان توسط "پیک ان پی هایپر مارکت" در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به ثبت رسید. قطر این پیتزا 37.4 متر اندازه گیری شد. برآورد شده است که 500 کیلوگرم پودر پیتزا، 800 کیلوگرم پنیر و 900 کیلوگرم گوجه فرنگی در آن به کار رفته است!

لاگ دامینو افتخار داشته است تا 16950 کیلومتر را برای تحویل پیتزای مخصوص سبزیجات از خیابان فلتهم لندن تا خیابان 30 رامسی ملبورن در استرالیا طی کند و بدین ترتیب رکورد طولانی ترین تحویل غذا را به ثبت برساند. این تحویل غذا دو روز به طول انجامیده است. البته پیتزا در این مدت فریز بوده است.

دامنیکو کرولا گرانترین پیتزای جهان را با خوراک ها گران قیمت از جمله گوشت گوزن، سس گوجه مخصوص، ماهی قزل آلا دودی اسکاتلندی، خرچنگ تازه و ترد و خاویار پخت کرده است. این پیتزا برای تامین هزینه های خیرات در حراجی به قیمت 3000 دلار به فروش رفت.

باوجود چشم گیر بودن طمع وبوی فست فود وتجربه خوب از مصرف آن ها با شنیدن اسم این غذاها بزاق دهان ترشح می شود وافراد به سرعت به سمت این غذاها کشانده می شوند.

آگاهی مردم نسبت به ضررهای فست فود خوب است و92درصد از مردم غذاهای سنتی را به فست فود ترجیح می دهند اما در عملکرد از استفاده نکردن از غذاهای آماده ضعیف عمل می کنند.

براساس همین منطق وباتوجه به تحقیقات علمی وروانشناختانه ای که در زمینه ذائقه مردم انجام شده است فست فود در زندگی و وعده های غذایی فرد وارد شد.

ایران کشوری است که از بعد اجتماعی ،اقلیمی وفرهنگی دارای قومیت های مختلف وآداب ورسوم وغداهای خاص است که متاسفانه در کشور ما این غذاهاهای سنتی گم شده است؟؟؟

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری