کد خبر: 404

امام خمینی (ره) در مورد وظایف حکومت اسلامی در سعادتمندی مردم می‌فرماید: «در یک جنگی که یک دسته‌ای را اسیر کرده بودند و بسته بودند و می‌آوردند، پیامبر فرمود که ببین، من با زنجیر این را می‌خواهم به بهشت ببرم!»

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ چند روزی است که محافل خبری و رسانه‌ای و سخنرانی‌ها، به موضوع حکومت سلامی و وظیفه آن در قبال مردم و سعادت آن‌ها معطوف شده است.

پرداختن رسانه‌ای به موضوع بهشت و جهنم و نقش یا وظیفهٔ حکومت اسلامی در به کمال رسیدن آن‌ها زمانی آاز شد که رییس جمهور در اظهار نظری گفت: «نمی‌شود مردم را با زور و شلاق به بهشت فرستاد. نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد! پیامبر (ص) شلاق در دست نداشت، پیامبر (ص) بشیر و نذیر بود و ما نیز باید بشیر و نذیر باشیم. همه باید کاری کنیم که آرامش در جامعه حاکم باشد»

 روحانی در آن سخنرانی عنوان کرده بود: «این‌ همه و هر روز در زندگی مردم دخالت نکنیم.. اجازه دهیم مردم راحت باشند و خودشان تصمیم بگیرند.»

این سخنرانی از آنجایی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود که شبکه‌ها و رسانه‌های ضد انقلاب و برخی روزنامه‌های داخلی در خط خبری هماهنگ، این سخنرانی را، واکنش به دستگیری گروه بازسازی کننده ویدئوی «هپی» عنوان می‌کردند. هپی‌ها چهار پنج پسر ودختر جوان بودند که در اقدامی زننده و در کوچه و خیابانهای تهران اقدام به تولید ویدئویی مبتذل کرده بودند.

بعد از اظهارات آقای روحانی که با واکنش‌های علما و مراجع روبرو شد، نوبخت سخنگوی دولت، سخنان رییس جمهور را شفاف و روشن خواند و در اظهار نظری عجیب مواضع رییس جمهور را‌‌ همان صحبتهای خطیب جمعه (حجت الاسلام خاتمی) و با بیانی دیگر عنوان کرد.

در آستانه ایام ارتحال امام خمینی (ره) بازخوانی صحبتهای امام پیرامون وظیفه حکومت اسلامی و بهشت و جهنم را در زیر می‌خوانیم:

امام خمینی۴ روز پیش از حضور در ایران در بهمن ۵۷ در پاریس و جمع دانشجویان و ایرانیهای مقیم فرانسه می‌گوید:

 «در نقلی است که پیغمبر اکرم ـ صلی‌اللّه‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم ـ دیدند که عده‌ای از این کفار را دارند می‌آورند، اسیر کردند می‌آورند و عبور می‌دهند؛ فرمودند که این‌ها را ما ـ قریب به این معنا ـ می‌خواهیم به بهشت ببریم، و این‌ها را با زنجیر می‌کشند طرف بهشت! انبیا ـ علیهم‌السلام ـ برای سعادت بشر مبعوث شده‌اند؛ یعنی سعادت همه جانبۀ بشر: سعادت دنیای بشر، سعادت حیات دیگر بشر. آن‌ها می‌خواستند که انسان‌ها را به کمال لایق به انسانیت برسانند. بشر زیر این بار بسیاریشان نمی‌روند و نرفتند. ما هم به تبع نبی اکرم ـ صلی‌اللّه‌ علیه و آله و سلم ـ قیام کردیم برای اینکه این ملت محروم را به کمال لایق خودش برسانیم... ما می‌خواهیم ارتش را از این مستشارهای امریکایی و آقابالاسر‌ها نجات بدهیم، این گردن کلفتهای ارتش راضی نمی‌شوند به این امر، می‌خواهند زیر بار باشند. این‌‌ همان چیزی است که پیغمبر اکرم فرمود که با زنجیر ما این‌ها را داریم می‌کشیم طرف بهشت، طرف سعادت. ما باید این گردن کلفت‌ها را با زنجیر بکشیم طرف سعادت. ما می‌خواهیم شما آقا باشید، شما می‌گویید می‌خواهیم نوکر باشیم! ما می‌گوییم شما باید خودتان کشور خودتان را اداره بکنید، خودتان لشکر خودتان را اداره بکنید، منافع مملکتْ مال خودتان باشد، ذخایر مملکت برای این بیچاره‌هایی باشد که در زاغه‌ها نشسته‌اند، شما‌ها راضی نمی‌شوید.»

 

امام خمینی (ره) در بیانی دیگر پیرامون وظایف جکومت اسلامی در سعادتمند کردن بر می‌فرماید:

اسلام آمده است برای همۀ بشر و می‌خواهد همۀ بشر را وارد کند در سعادت. در قرآنکه به پیغمبر اکرم می‌فرماید که تو چرا اینقدر غصه می‌خوری برای اینهایی که مسلمان نمی‌شوند. پیغمبر غصه می‌خورد برای کفار که نمی‌آیند. در یک جنگی که یک دسته‌ای را اسیر کرده بودند و بسته بودند و می‌آوردند، فرمود که ببین، من با زنجیر این را می‌خواهم به بهشت ببرم! این‌ها را ما اسیر کردیم آوردیم آدمشان کنیم و بفرستیمشان به بهشت. پیغمبر و همین طور سایر پیغمبرهای آسمانی اصلاً بنایشان بر این است که همۀ بشر را سعادتمند کنند. ۲۸ شهریور ۵۸ در دیدار روحانیون و نمایندگان تبریز

 

ایشان در معرفی نظام جمهوری اسلامی نیز چنین می‌فرمایند: «جمهوری اسلامی باید مشی‌اش این باشد که هدایت کند مردم را. خدا ان‌شاءاللّه‌ این منحرفینی که الآن در کشور ما و سایر کشورهای اسلامی هستند هدایت کند که این‌ها به راه بیایند. اسلام می‌خواهد که مردم بیایند در تحت لوای او و آن‌ها را از این گرفتاری‌هایی که دارند و سرگشته‌اند و حیرانند و این‌ور و آن‌ور می‌زند برای پیدا کردن کمال و خودشان هم ملتفت نیستند کمال مطلق چی هست، آمده است این‌ها را از این سرگردانی‌ها بیرون بیاورد؛ همه را به یک راه مستقیم هدایت کند و تاآخر برساند. چرا از این اسلام فرار می‌کنند؟ در اسلام هر چه هست برای صلاح حال ملت‌هاست، برای صلاح حال بشر است. اسلام می‌خواهد اینهایی که منحرف هستند اینهارا برگرداند به یک راه راستی، به یک راه سلامتی، همه با هم برادر باشند، همه با هم دوست باشند، محبت داشته باشند، مثل اهل بهشت باشند کهاِخْواناً عَلی سُرُرٍ مُتَقابِلینَ؛ برادرند همه، هیچ حقد و حسدی آنجا دیگر نیست، شستشو شده‌اند؛ اگر ـ خدای نخواسته ـ هم جهنمی باشیم در جهنم شستشو می‌شود، جهنم راه بهشت است.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری