کد خبر: 4024

مسئول بسیج جامعه زنان استان قم:

مسئول بسیج جامعه زنان استان قم گفت:بیش از پانصدهزار نفر از مردم استان قم را بانوان تشکیل می دهند که 125 هزار نفر از این بانوان در بسیج عضویت دارند.

به گزارش قم خبر، لیلا حیدری مسئول بسیج جامعه زنان استان قم در مراسم روز قشر جامعه زنان که در موسسه امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به شهدای خواهر اظهار کرد: ما در سطح کشور بیش از هفت هزار شهید خواهر داریم که 129 تن از این شهدا در استان قم حضور دارند، روز 13 مرداد هم روز شهادت مریم فرهانیان یکی از زنان شهیده دفاع مقدس است که به نام روز قشر بسیج جامعه زنان نام گذاری شده است.

وی تصریح کرد: بیش از پانصدهزار نفر از مردم استان قم را بانوان تشکیل می دهند که 125 هزار نفر از این بانوان در بسیج عضویت دارند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان قم با اشاره به بسیج خواهران گفت: بسیج خواهران اولین و بزرگترین تشکیلات مردمی زنان است که این تشکل در عرصه های مختلف نقش ارزنده و سازنده ای را ایفا کرده است.

حیدری یکی از عرصه های فعالیت بسیج زنان را را دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی دانست و افزود: خواهران بسیجی در عرصه حفظ بنیان های خانواده و توسعه فرهنگ حجاب نقش ارزنده ای را ایفا کردند و آنها در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تاثیرگذار بودند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان قم با اشاره به شهدای الگو بیان کرد: بسیج خواهران هر سال یکی از زنان شهید را به عنوان الکوی خود قرار می دهد که امسال فوزیه شیردل شهید شاخص بسیج خواهران است، این شهید روحیه حماسی و ولایت مداری را از حضرت زینب (س) آموخته بود و شهید شیردل عظمت زنان ولایتمدار را به اثبات رساند، در سال های گذشته هم چهار تن از زنان شهید به عنوان شهدای شاخص خواهر معرفی شده بودند.

وی تصریح کرد: زنان بسیجی همانند مردان در به ثمررساندن انقلاب اسلامی نقش داشتند و آنها در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حضور چشمگیری در عرصه های مختلف داشتند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری