کد خبر: 4022

با موفقیت مهدی‌زاده در انتخابی تیم ملی کاراته/

نخستین سهمیه ورزش قم در بازی‌های آسیایی اینچئون با موفقیت امیر مهدی‌زاده در انتخابی تیم ملی کاراته به دست آمد.

به گزارش قم خبر، امیر مهدی‌زاده قهرمان وزن منهای 60 کیلوگرم کاراته جهان که خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی کره جنوبی و مسابقات جهانی برمن آلمان آماده می‌کند امروز در دور انتخابی تیم ملی موفق به شکست حریف خود شد و سهمیه ارزشمند حضور در بازی‌های آسیایی را کسب کرد.

امیر مهدی‌زاده در کنار هامون درفشی‌پور، دو کاراته کای وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی کشورمان بودند که در دور انتخابی تیم ملی کاراته به مصاف هم رفتند که در مسابقه نخست امیر مهدی‌زاده موفق شد با نتیجه یک بر صفر درفشی‌پور را شکست دهد و پیروزی ارزشمندی را کسب کند.

در دومین مبارزه این دو کاراته کا، نتیجه مسابقه نخست این بار به سود هامون درفشی‌پور تکرار شد تا همه چیز به مبارزه سوم و پایانی این دو کاراته کا کشیده شود.

در سومین و تعیین کننده‌ترین مبارزه مهدی‌زاده با حریف سخت کوش خود، نماینده کاراته قم با نتایج 3 بر 2، 5 بر 3 و 5 بر یک به برتری رسید تا با توجه به یک برد روز گذشته خود به عنوان نفر بر‌تر این وزن معرفی شود و نخستین سهمیه ورزش قم در بازی‌های آسیایی اینچئون را کسب کند.

وی اواخر خرداد ماه امسال در نهمین دوره مسابقات کاراته دانشجویان جهان در مونته نگرو پس از استراحت در دور اول، در نخستین مبارزه موفق شد داگلاس سانتوز نماینده برزیل و نایب قهرمان جام جهانی 2012 فرانسه را شکست دهد.

مهدی‌زاده سپس در مصاف با حریفی از چین به برتری 7 بر صفر رسید و در ادامه در مرحله نیمه نهایی مقابل دارنده 2 نشان برنز آسیا از ژاپن، پیش از پایان وقت قانونی 8 بر صفر برنده و راهی فینال شد و در مسابقه نهایی برابر حریف مصری 4 بر صفر پیروز شد و نشان طلای دانشجویان جهان را به دست آورد.

قهرمان مسابقات جام جهانی 2012 پاریس در دوره گذشته بازی‌های آسیایی در گوانگجو حاضر بود که با کسب عنوان چهارم، موفق به کسب مدال نشد و حالا تلاش می‌کند در مسابقات آسیایی اینچئون جبران مافات کند و نخستین مدال از بازی‌های آسیایی اینچئون را به دست آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری