رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از اعزام هیئت مشترکی از ایران و کشورهای دوست سوریه به این کشور خبر داد و گفت: این هیئت فردا عازم سوریه می‌شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ثبت‌نام 6 هیئت پارلمانی برای سفر به سوریه در حاشیه دومین اجلاس پارلمان کشورهای دوست سوریه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در جلسه نوبت صبح این اجلاس از کشورهای شرکت کننده دعوت کرده بودیم تا برای سفر به سوریه و پیش از انتخابات آن اعلام آمادگی کنند بنابراین 6 هیئت پارلمانی به این منظور ثبت‌نام کردند. 

وی افزود: 6 کشور اوگاندا، زینبابوه، فیلیپین، رئیس مجلس بولیوی، رئیس کمیسیون دفاع مجلس ونزوئلا، معاون کمیته روابط خارجی مجلس تاجیکستان برای سفر به سوریه و نظارت بر اجرای روند انتخابات در این کشور فردا عازم سوریه می‌شوند.

 همچنین حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا یکی دیگر از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگویی به خبرنگار تسنیم گفت که قرار است فردا هیئتی از جمهوری اسلامی ایران نیز متشکل از علاءالدین بروجردی، حسن خجسته، شریعتی، علیرضا خسروی، خانلری، محمد آشوری، لاله افتخاری و یوناتن اتکولیا به ریاست بروجردی عازم سوریه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است این هیئت پارلمانی در روز چهارشنبه و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه به کشور بازگرداند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری