کد خبر: 398

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فردا (دوشنبه) به منظور بررسی موضوعات مختلف از جمله روند اجرای پادمان‌های ایمنی در ایران، تشکیل جلسه می‌دهد و در حاشیه آن قرار است نشست کارشناسی ایران و ۱+۵ نیز برگزار شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فردا (دوشنبه) به منظور بررسی موضوعات مختلف از جمله روند اجرای پادمان‌های ایمنی در ایران، تشکیل جلسه می‌دهد و در حاشیه آن قرار است نشست کارشناسی ایران و ۱+۵ نیز برگزار شود.


نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فردا (دوشنبه) در وین پایتخت اتریش و در مقر این سازمان برگزار می‌شود.

یکی از سخنگویان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این به خبرنگار فارس گفت که این نشست احتمالا ۴ یا ۵ روز به طول می‌انجامد.

قرار است «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ابتدای این نشست بیانیه‌ای را صادر کند.

بنا بر اعلام آژانس، بحث اجرای پادمان‌های ایمنی در ایران از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست خواهد بود.

پایگاه «بلومبرگ» هفته قبل متن یکی از گزارش‌هایی که قرار است در نشست فردا مطرح شود را منتشر کرد، که در آن اذعان شده که تهران در ۹۹درصد موارد با آژانس همکاری داشته و تنها در یک درصد موضوعات تأخیر داشته است.

قرار است نشست کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ نیز در حاشیه نشست شورای حکام آژانس در وین برگزار شود.

«حمید بعیدی‌نژاد» مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و «استفان کلمنت» دستیار ارشد کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست نشست کارشناسی را برعهده دارند و هنوز زمان قطعی برگزاری این نشست اعلام نشده است.

پیش از این سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه پس از پایان رایزنی‌های دو روزه «محمد جواد ظریف» و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در استانبول گفته بود تا زمان دور بعدی مذاکرات جامع، که روزهای ۲۶ تا ۳۰ خرداد برگزار می‌شود، طرفین به رایزنی‌های فنی و سیاسی ادامه می‌دهند.

«مایکل مان» سخنگوی کاترین اشتون هم پس از رایزنی‌های ظریف و اشتون در استانبول به خبرنگار فارس گفت که براساس پیشنهاد طرفین قرار است یک دور مذاکرات کارشناسی در آینده نزدیک برگزار شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری