مطهری «من فکر نمی‌کنم هواداران دولت با تهدید امنیتی خاصی مواجه باشند و اگر انفعالی دارند باید آن را تا حدودی به حساب کم‌کاری خودشان بگذاریم».

به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز اخیرا علی مطهری در گفت وگو با ایسنا اظهاراتی داشته است، وی گفته است: «من فکر نمی‌کنم هواداران دولت با تهدید امنیتی خاصی مواجه باشند و اگر انفعالی دارند باید آن را تا حدودی به حساب کم‌کاری خودشان بگذاریم».


بنا بر این گزارش وی این مصاحبه را در پاسخ به سوالی در این باره بیان کرده است که "چرا اصلاح طلبان در فضای سیاسی کشور کم فروغ و دارای حضور اندکی هستند" که لازم است مواردی را در این خصوص بیان نماییم:

۱- به گزارش خبرنگار ما علت اصلی کم فروغ شدن جریان اصلاحات در کشور ضعف گفتمانی، کارنامه غیر قابل دفاع، بی توجهی به زندگی و معیشت مردم، اشراف زدگی سیاسی و عدم مرزبندی با دشمن است و الا این جریان تا زمانی که چارچوب های قانونی را مراعات کرده هرگز مشکلی برای حضور در صحنه سیاسی کشور نداشته است.

۲- نکته دوم این است که برای جریانی که می خواسته در چارچوب قانون کار کند اساسا هرگز مشکل امنیتی وجود نداشته و این مشکل منحصر به فتنه گران بوده است. آنان که در فتنه 88 می خواستندنظام را به غرب تسلیم نمایند.

۳- مسئله مهم این است که علی مطهری هم دیگر پذیرفته است که امنیتی بودن فضا چیزی بیش از یک بهانه نیست و اصلاح طلبان به دلیل ضعف های گفتمانی و ساختاری نمی توانند حضور موثری در ساختار سیاسی کشور و جذب مردم به سمت خود داشته باشند.

۴- نکته دیگر این است که اساسا جریان انقلابی نباید از دفاع از مفهوم فضای امنیتی بویژه وقتی پای مقابله با فتنه گران در میان باشد بترسد. همانقدر که فضای غیر امنیتی برای رشد محیط مدنی و سیاسی لازم است، برای جلوگیری از به هم خوردن این فضا توسط کسانی که قصد ساختار شکنی دارند و به قواعد بازی پای بند نیستند از ابزارهای امنیتی هم باید استفاده شود.

در واقع باید گفت که فضای امنیتی مکمل، ضامن و حافظ فضای سیاسی و مدنی است نه در تعارض با آن.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری