کد خبر: 3789

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از مسافران خواست تا بازگشت سفرهای خود را به روزهای شنبه و یکشنبه موکول کنند.

به گزارش قم خبربه نقل از ایرنا، با توجه به حجم بی سابقه سفرهای تعطیلات عید سعید فطر در اغلب شهرهای سیاحتی و زیارتی به خصوص در استان های شمالی کشور،اطلاعیه شماره ۳ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر منتشر شد.

در این اطلاعیه آمده است:به آن دسته از هموطنانی که به دلیل مشغله کاری و اداری روز شنبه ۱۱ مرداد را باید در محل های کار خود باشند، پیشنهاد می شود از هم اکنون (روز پنجشنبه ۹ مرداد) آغاز به بازگشت کنند و بازگشت خود را به بعدازظهر روز جمعه موکول نکنند و برای بازگشت از سفر، زمان بیش از حد معمول را در نظر بگیرند.

مسافران و گردشگران برای کسب اطلاع از وضعیت تردد و ترافیک مسیر می توانند با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از مسافران و گردشگران خواست تا ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی، نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و ماموران راهداری بعمل آورند و از توقف های بی مورد در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود، خودداری کنند.

همچنین با توجه به اینکه برای رفاه حال مسافران برخی جاده ها به خصوص در محورهای شمالی کشور یک طرفه می شود،بنابراین مسافران و گردشگران با مراجعه به پایگاه های پلیس یا برقراری تماس با سامانه های ترافیکی از وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی اطلاع پیدا کنند.

این ستاد در ادامه اعلام کرد:با توجه باینکه مسافران در ترافیک های طولانی خواهند ماند،بنابراین قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام کنند تا در طول جاده ها با مشکل پایان سوخت خودرو یا نقص فنی مواجه نشوند.

در پایان این اطلاعیه آمده است:به همه تاسیسات گردشگری، رستوران ها و مراکز پذیرایی بین راهی توصیه اکید می شود تا علاوه بر رعایت امنیت روانی مسافران در طول مسیر بازگشت، در جهت رعایت نرخ، بهداشت و همچنین همکاری و همراهی با مسافران و گردشگران در ترافیک های طولانی تلاش بیشتری داشته باشند.

 

ک

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری