کد خبر: 3786

حسین معدنی سرمربی جوان و سابق تیم ملی والیبال ایران دارفانی را وداع گفت.

ه گزارش قم خبر ، ایرنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، حسین معدنی سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران که به دلیل گرفتگی مجرای صفرا چند روزی در بیمارستان بستری بود، دار فانی را وداع گفت.

کاپیتان سابق و خوش اخلاق تیم ملی والیبال ایران چندی پیش به دلیل گرفتگی مجرای صفرا دچار دل درد شد که بعد از مراجعه به بیمارستان، پزشکان متوجه شدند که توده ای راه مجرا را بسته و با قرار دادن یک لوله مجرا را باز کردند. از عوارض این عمل، التهاب پانکراس بود که حسین معدنی با این مشکل مواجه شد.

این التهاب به ریه هم سرایت کرد و باعث اختلال کار ریه شد؛ به طوری که سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران فقط با دستگاه تنفسی قادر به تنفس بود، اما سرانجام و در حالی که پزشکان و نزدیکان وی از بهبود حال او خبر می دادند، در سن ۴۳ سالگی درگذشت و در تاریخ جاودانه شد.

حسین معدنی قره لر اهل اردبیل و متولد ۱۷ اردیبهشت ۱۳۵۰ بود و و دارای مدرک تحصیلی مهندسی شیمی بود.

معدنی پاسور و کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران، عنوان بهترین پاسور آسیا را در سال ۲۰۰۲ کسب کرد.

او دو دوره حضور در رقابت های قهرمانی مردان آسیا ۱۹۹۵/۲۰۰۱ ، یک دوره حضور در بازی های آسیایی ۱۹۹۴ ، یک دوره حضور در رقابت های قهرمانی جهان ۱۹۹۸ را داشت.

بازیکن تیم های استقلال، بنیاد شهید، صدا و سیما، فتح، بانک کشاورزی، هما، دانشگاه آزاد، آیدانه چالدران، پیکان تهران و پنج دوره حضور در جام باشگاه های آسیا با تیم پیکان در سالهای ۱۹۹۷ ، ۱۹۹۸ ، ۱۹۹۹ ، ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۲ را داشت و در مجموع یک طلا، دو نقره، دو برنز کسب کرد.

معدنی همچنین سرمربی تیم های استیل آذین، داماش گیلان، باریج اسانس کاشان، شهرداری تبریز بود.

مربی تیم ملی مردان ایران در دوران سرمربیگری زوران گائیچ ۲۰۰۷، سرمربی تیم ملی مردان ایران ۲۰۰۸ - ۲۰۱۰، قهرمان و صاحب مدال طلای دو دوره جام کنفدراسیون آسیا ۲۰۰۸ / ۲۰۱۰ - نایب قهرمان و صاحب مدال نقره مردان اسیا ۲۰۰۹ - نایب قهرمان و مدال نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۰، مربی تیم ملی و سرمربی تیم ب ایران ۲۰۱۳، مقام نهم لیگ جهانی ۲۰۱۳ - قهرمان کشورهای اسلامی، مربی تیم ملی مردان ایران ۲۰۱۴ و مقام چهارم لیگ جهانی ۲۰۱۴ در کارنامه او دیده می شود.

زمان و مکان مراسم خاکسپاری و ختم حسین معدنی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری