کد خبر: 3779

ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای عدد 131 کشته از نظامیان خود در جنگ غزه را رد و ادعا کرد که فقط 61 نظامی از ارتش صهیونیستی در این جنگ تاکنون کشته شده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، ارتش رژیم صهیونیستی در پایان روز پنجشنبه، روز بیست‌وچهارم تجاوز به نوار غزه، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از زمان آغاز جنگ علیه غزه در تاریخ هفتم جولای، ۶۱ نظامی آن در جنگ کشته شده‌اند.

خبرگزاری آناتولی با اعلام این خبر به نقل از این بیانیه افزود که پایگاه خبری «ستاره داود» نیز اعلام کرد که فقط ۳ غیر نظامی اسرائیل در خلال این جنگ کشته شده‌اند.

در مقابل، گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که تاکنون ۱۳۱ نظامی اسرائیل را در خلال جنگ کشته است.

تفاوت این دو آمار به این دلیل است که رژیم صهیونیستی سانسوری شدید بر اخبار جنگ اعمال می‌کند و از انتشار آمار واقعی تلفات و خسارت ارتش جلوگیری می‌کند. به همین دلیل بود که در هفته دوم جنگ، چهار سایت خبری را در فلسطین اشغالی به دلیل انتشار اخبار و آمار جنگ مسدود کرد.

همچنین این بیانیه شمار مجروحان نظامی را ۲۲۷ نفر اعلام کرد که این تعداد نیز بسیار کمتر از تعداد واقعی است. روز گذشته کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که فقط در روز چهارشنبه ۱۴۰ نظامی در بیمارستان‌های فلسطین اشغالی بستری هستند که حال ۱۴ نفر وخیم گزارش شده بود.

از طرفی دیگر پایگاه ستاره داود اعلام کرد که تاکنون ۵۳۰ اسرائیلی (غیر نظامی) دچار جراحت‌های سطحی و جدی شده‌اند که هر کدام تحت درمان قرار گرفته‌اند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری