کار‌شناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: کسی می‌تواند امر به معروف کند که احکام مربوط به معروف را بداند و لازمه نهی از منکر نیز دانستن احکام مرتبط با منکر است.

حجت الاسلام علی صدوقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر، در سالروز ولادت امام حسین (ع) پیرامون وظیفه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: مردم برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، وظایفی دارند.

کار‌شناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با اشاره به وظایف مردم در امر به معروف و نهی از منکر افزود: اولین وظیفه مردم دانستن حکم به معروف و حکم به منکر است در غیر اینصورت امر به معروف و نهی از منکر کردن کار اب‌تر و بیهو ده‌ای است.

وی در ادامه بیان کرد: کسی می‌تواند امر به معروف کند که احکام مربوط به معروف را بداند و لازمه نهی از منکر نیز دانستن احکام مرتبط با منکر است.

حجت الاسلام صدوقی همچنین خاطرنشان کرد: کسی می‌تواند امر به معروف و نهی از منکر کند که هدف از آن اطاعت از دستور امام باشد، چون امام دستور امربه معروف و نهی از منکر را داده است و فرد باید با شعور و آگاهی همه چیز را فدای اراده امام خود کند.

کار‌شناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تصریح کرد: لذا فرد وقتی می‌تواند امربه معروف با انگیزه بالا داشته باشه که حب و ارادت ویژه‌ای به امام خود داشته و این مهم‌ترین وظیفه‌ای است که مردم باید به آنجامه عمل بپوشانند، همچنین مردم باید ظرفیت خود را در حد خواسته‌های امامشان بالا برده و به او نزدیک شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در قرآن خطاب به مردم آمده؛ به پیامبر نگویید ما را رعایت کن بلکه باید بگوییم نظر به ما کن.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری