کارشناس تربیتی تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با تاکید به بیعت با امام زمان (عج) گفت: لازمه رسیدن به یک شرایط بسیار خوب و سامان یافته بیعت با امام زمان (عج) است.

به گزارش قم خبر، روز سوم شعبان سال چهارم هجرى در بيت عصمت و طهارت نوزادى متولد شد كه ولادتش قلبها را مسرور و ديده‏ ها را گريان ساخت. كودک را نزد رسول خدا (ص) آوردند. پيامبر گرامى اسلام در گوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه گفت و او را (حسين) ناميد. جبرئيل و فرشتگان آسمانها براى تهنيت و شادباش به محضر رسول خدا (ص) نازل می شدند و تولد اين نوزاد را تبريک می گفتند ولی آنان حامل پيام ديگرى نيز بودند، خبرى كه رسول خدا (ص) را بشدت متأثر كرد و اشک از ديدگانش جارى شد: (اين كودک را امت تو به قتل می رسانند!(.

به درستي كه شباهت امام حسين عليه السلام به رسول خدا (ص) فقط در صورت نبود بلكه در سيرت نيز آن امام بزرگ جلوه گاه سيره رسول خدا (ص) بود و آن سرور كائنات در اين باره فرمود: شجاعت و سخاوتم را به حسين بخشيدم.

امام حسين (عليه السلام) يک ساله بود كه فرشتگان بسيارى بر نبى مكرم اسلام نازل شدند و عرض كردند: (يا محمد! همان ستمى كه از قابيل بر هابيل وارد شد، بر فرزندت (حسين) وارد می شود و همان اجرى كه به هابيل داده شد، به حسين داده می شود و عذاب كنندگانش همچون عذاب قابيل معذب خواهند بود) از اين رو، رسول خدا (ص) می فرمود: خداوندا! هر كس حسين مرا ذليل می كند، خوار و ذليلش كن و هر كه حسينم را می كشد، او را كامروا قرار مده!".

 

حجت الاسلام علی صدوقی در گفتگو با خبرنگار قم خبر پیرامون نقش فعال امام حسین (ع) در ارتباط با تمدن اسلامی به چند گزاره اشاره و اظهار کرد: کسی که ایمان به خدا داشته باشه و عمل صالح انجام دهد طبق وعده قرآن به حیات طیبه می رسد و کسانی که با امام حسین (ع) بیعت کردند کسانی بودند که ایمان به خدا داشتند و در راه این ایمان عمل صالحی را انجام دادند.

کارشناس تربیتی تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با تاکید به بیعت با امام زمان (عج) افزود: لازمه رسیدن به یک شرایط بسیار خوب و سامان یافته بیعت با امام زمان (عج) است.

وی در ادامه عنوان کرد: امام حسین (ع) فرمودند: کسانی که میخواهند در مسیر حق باشند معرفت پروردگار را جدی بگیرند تا زندگی توحیدی را تجربه کنند.

صدوقی در خصوص توصیه امام حسین (ع) برای رسیدن به معرفت بیان کرد: از امام حسین سوال می کنند ما چگونه معرفت از خود را به دست آوریم؟ ایشان فرمودند؛ از طریق شناخت امام زمان خود، چون او در زمانی ما زندگی می کند.

کارشناس تربیتی تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با اشاره به داستان کوفیان تصریح کرد: کوفیان به ظاهر متدین ولی متاسفانه فاقد شعور ولایی بودند و این باعث شد که با امام حسین (ع) بیعت نکردند، ولی تعداد اندکی که امام خود را یاری کردند برای همیشه جاودان شدند .

وی در پایان خاطر نشان کرد: در رسیدن به تمدن اسلامی اصیل کمیت ها ملاک نیست بلکه کیفیت ها ملاک است و ما باید در مسیر اقتدا به امام زمان خود جدی باشیم تا بتوانیم که نتیجه آن رسیدن به ثمرات خوب است.

رسول خدا (ص) به طرق مختلف، مراتب فضيلت و منزلت فرزند خود، امام حسين (عليه السلام) را به امت گوشزد می فرمودند. گاه به زبانى فراگير، تمامى اهل بيت را می ستود و گاه درباره امام حسن و امام حسين (عليهما السلام) سخنانى بيان می فرمودند و گاه در خصوص امام حسين (عليه السلام) اشاره نموده، مقامش را يادآور می شدند تا حجت بر همگان تمام شود و حق از باطل مشخص گردد، گاهى نيز در مقابل چشمان مردم، گلوى حسين و دهان او را می بوسيدند و يا زمانى كه در سجده نماز بودند و سنگينى حسين را بر دوش خود احساس می كردند، به احترامش سجده را طول می دادند تا جايى كه نمازگزاران گمان می كردند وحى الهى نازل شده است.

آرى كسانى كه پس از اين، در سال 61 هجرى، خون امام حسين (عليه السلام) را به گردن گرفتند، در زمان طفوليت آن حضرت، چه بسا كودكان و يا جوانانى بودند كه سخنان پيامبر (ص) را نمی شنيدند و يا با بی اهميتى گوش می كردند و ممكن بود از يادشان محو شود ولى آنچه با چشم ديده می شود، در دلها می ماند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری