کد خبر: 3725

زندگی در آرامش و به دور از خشم و تنش برای هر فردی مطلوب است ولی حتی آرام‌ترین مردم هم در طی زندگی دچار خشم و عصبانیت می‌شوند دانستن راهکارهای عملی و علمی برای کنترل خشم می‌تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد.

به گزارش قم خبر و به نقل از افکارنیوز، مهدی روایی روانشناس و عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی گفت: اولین و مهمترین نکته که در دستورات دینی ما مسلمانان هم نسبت به آن توصیه شده ذکر گفتن و سکوت کردن است هر چند در حالت خشم سکوت کردن بسیار دشوار به نظر می‌رسد ولی با کمی تمرین می‌توان به این مهم دست یافت و با این روش طرف مقابل را هم که ممکن است خشمگین باشد دعوت به آرامش کرد.وی ادامه داد: دومین تکنیک، ترک موقعیت و عوض کردن محلی است که ما را دچار خشم کرده است. نکته سوم اینکه در هنگام خشم نفس عمیق بکشید و آن را چند بار تکرار کنید. چهارمین نکته لمس کردن و گرفتن دست نزدیکان و عزیزان و کسانی که حضورشان باعث آرامش ما می‌شود، است.


روایی در پایان گفت: گفتگوی ذهنی با خود و این باور در ذهن که همه مجبور نیستند طبق استانداردهای ما عمل کنند موجب می‌شود که خود را برای مواجهه با افرادی که هم‌ نظر و همفکر با ما نیستند آماده کنیم و با قرارگرفتن در این موقعیت‌ها آستانه خشم ما کاهش یابد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری