کد خبر: 370

آیت‌الله نوری همدانی:

آیت‌الله نوری همدانی گفت: اگر جهاد و شهادت نبود انقلاب به پیروزی نمی رسید و بر همین اساس در انقلاب اسلامی مکتب هیهات من الذله احیا شد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان فرماندهان سپاه قم با تبریک فرارسیدن ایام شعبان اظهار کرد: بررسی شخصیت اهل بیت در این روزها می تواند مهم ترین دستاورد ما از ایام شعبان باشد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: وظیفه ماست که برای نگهداری و صیانت از انقلاب علاوه بر شناخت و اهداف انقلاب بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کنیم .

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران ادامه راه اولیای الهی است خاطر نشان کرد: اگر جهاد و شهادت نبود انقلاب به پیروزی نمی رسید و بر همین اساس در انقلاب اسلامی مکتب هیهات من الذله احیا شد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به فضای ایران تا قبل از انقلاب اسلامی تصریح کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب در فضای مملت به گونه ای ترویج داده بودند که زندگی محدود در عافیت طلبی و لذت گرایی تعریف می‌شد.‎

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه در این نوع دید مادی گرایانه تمام ارزش ها و فعالیت های انسان محدود در همین فرهنگ می شود و معنویت در زندگی انسان جایی ندارد، عنوان کرد: رژیم طاغوت با این نوع نگاه مردم به زندگی تلاش می کرد تا مردم در این خواب غفلت باقی بمانند و از همه امکانات در همین راستا استفاده می کردند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: وقتی زندگی مردم محدود در خوشگذرانی تعریف شود حکومت کردن طاغوت بر مردم راحت تر می شود در حالی که این نوع زندگی تن دادن به استبداد و استکبار است.‎

وی با اشاره به اینکه سیاست زندگی جامعه بر پایه مادیات و عافیت طلبی سیستی است که غربی ها برای ما در نظر گرفته بودند و در ایران عملی و پیگیری می شد، گفت: با انقلاب اسلامی لازم بود تا اراده مردم این سد را بشکند تا توجه مردم به سمت معنویات سوق پیدا کند .

آیت الله نوری همدانی با تاکید براینکه در انقلاب اسلامی مردم باید به دنبال مکتب هیهات من الذله باشند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در مسیر انقلاب جهاد و شهادت را به میدان آورد تا این سد بشکند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با خدا معامله کرد، افزود: اگر فرهنگ جهاد و شهادت نبود انقلاب پیروز نمی‌شد.‎

وی با تاکید براینکه امروز شاهد پیشرفت ها و ابتکارات روز افزون سپاه پاسداران هستیم، عنوان کرد: سپاه با حفظ روحیه جهاد و شهدت تا به امروز توانسته است از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی صیانت کند.‎

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: احیا جهاد  شهادت موضوعی مورد تاکید است و لازم است همواره روی آن سرمایه گذاری کنیم.‎

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه در جمهوری اسلامی میلوین ها انسان عاشق شهادت داریم که در هیچ جای دنیا چنین چیزی وجود ندارد، گفت: فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگی است که در سپاه جلوه گر است و همین اقتدار سبب شده که هیچ کشوری جرات نکند به ایران چپ نگاه کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری