کد خبر: 366

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری:

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت:امام حسین(ع) با قربانی شدن، در دنیای اسلام آگاهی به وجود آورد به طوری که همه قیام‌هایی که با عنوان امر به معروف و نهی از منکر وبا اعتراض به وضع موجود در جهان برپا می‌شود برگرفته از این قیام است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، حجت الاسلام سید رضا اکرمی با اشاره به نقش سیدالشهدا (ع) در احیای تمدن اسلامی اظهار کرد: عبارتی بین دانشمندان شیعی وجود دارد که می‌گویند رسول اکرم (ص) اسلام را آورد که در این مکتب نهضت، نظام، اعتقادات، احکام و اخلاق وجود دارد که چنین حقیقتی را پیامبر آورد و 23 سال برای ترویج آن تلاش کرد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری افزود: برخی فرصت طلبان بعد از رحلت رسول اکرم (ص) مسیر راه پیامبر را تغییر دادند و خلافت، جلایگرین ولایت شد.

وی با اشاره به دوران حکومت امیرالمومنین (ع) تصریح کرد: پس از رحلت پیامبر و به خلافت رسیدن چند تن نوبت به امیرالمومنین (ع) رسید و ایشان 5 سال رهبری جامعه اسلامی را عهده دار شدند.

حجت الاسلام اکرمی با بیان اینکه با شهادت امام علی (ع) و امام حسن (ع) اموی‌ها ولایت را به خلافت تبدیل کردند، عنوان کرد: یزید درصدد بر آمد اساس اسلام ناب را تغییر دهد و رسالت و امامت را به خلافت و سلطنت موروثی تبدیل کند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه یزید در دوران حکومت نامشروع خود تلاش کرد تا امام حسین (ع) را مطیع خود کند، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) علاوه بر اینکه با یزید بیعت و سازش نگرد، آگاه سازی، بصیرت افزایی و افشاگری را دنبال کردند ولو به قیمت جانشان تمام شود.

وی گفت: امام حسین (ع) با قربانی شدن، در دنیای اسلام آگاهی به وجود آورد به طوری که همه قیام‌هایی که با عنوان امر به معروف و نهی از منکر برای اعتراض به وضع موجود در جهان برپا می‌شود برگرفته از قیام امام حسین (ع) است.

حجت الاسلام اکرمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی هم برگرفته از این قیام حسینی است، اظهار کرد: اموی‌ها با قصد از بین بردن اسلام جلو آمدمند اما امام حسین (ع) با قیام خود اسلام را ماندگار کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری