کد خبر: 36

امام جمعه قم:

امام جمعه قم گفت: فضای مجازی مانند رودخانه‌ای است که هر لحظه بر جریان آن افزوده می‌شود و اگر نتوانیم تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم، این رودخانه به سیلی بنیان کن تبدیل می‌شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله حسینی بوشهری که در خطبه‌های نماز جمعه امروز قم سخن می‌گفت، با اشاره به اثرات تقوا اظهار کرد: تقوا دژ مستحکم الهی است و هر کس به این دژ وارد شود، از گلوله‌ها مصون است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: امام صادق (ع) می‌فرماید خداوند پیامبر اسلام (ص) را در ۲۷ رجب به پیامبری منصوب کرد و هر کس این روز را روزه بگیرد، با ۶۰ ماه روز برابر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ارمغان و دستاوردهای بعثت، خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهمی که درباره ارمغان بعثت باید از آن یاد کرد، دلیل ارسال پیامبران الهی است که برای قسط و عدل آمده‌اند و در قرآن آمده است که به پیامبر اسلام (ص) می‌گوید به مردم بگو فلسفه وجودی من ایجاد قسط و عدل در جامعه اسلامی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: مناسبت مهم این ایام، آزادی خرمشهر است که پس از سال‌ها مقاومت، در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال عراق درآمد و زخمی جانکاه بود که با فضل الهی و مقاومت ملت ایران، در سوم خرداد آزاد شد و به آغوش ملت ایران بازگشت.

خطیب جمعه قم تاکید کرد: دشمن آمده بود که تهران را فتح کند اما در پایان جنگ دشمن با رسوایی و دست خالی از کشور رانده شد و این ایران اسلامی بود که سرفراز از صحنه جنگ بیرون آمد و جمله تاریخی امام راحل می‌درخشد که فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: وظیفه امروز دانشگاهیان و نخبگان و هنرمندان ما این است که صحنه‌های زیبای دفاع مقدس را ترسیم کنند و پیام آن را به نسل‌های جدید برسانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ۷ خرداد سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی نماد مردمسالاری دینی است و انتظار ما از نمایندگان مجلس که فعالیت خود را خوب انجام داده‌اند، این است که قوانین را در راستای شعار امسال تصویب کنند و هم قوانینی مطابق با نیاز مردم تصویب شود و هم موانع قانونی سد راه، برداشته شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: از تیم مذاکره هسته‌ای به خاطر مذاکرات اخیر تشکر می‌کنم و چند هفته قبل هشدار دادیم که مواظب باشید دشمن از خطوط قرمز ما عبور نکند و ما شاهد مقاومت و ایستادگی تیم هسته‌ای بودیم.

خطیب جمعه قم افزود: دشمن به غلط جامعه جهانی را در برابر ایران قرار می‌دهد و ما گفته‌ایم که مسائلی چون غنی سازی فردو، آب سنگین اراک، تعداد سانتریفیوژ‌ها و و توسعه و تحقیق قابل مذاکره نیست و مضحک‌تر این است که می‌گویند در مورد موشک‌های ایران هم می‌خواهیم مذاکره کنیم این در حالی است که ما را تهدید نظامی می‌کنند و این مسئله مضحک و خنده دار است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تاکید کرد: به مسئولانمان می‌گوییم که تحریم‌ها را به مذاکرات گره نزنید زیرا این کشور منابع غنی و ظرفیت‌های زیادی دارد و باید کلام درر بار رهبری را مبنی بر اقتصاد درون زا و برون گرا مد نظر قرار داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره تحول گسترده ایجاد شده از فضای مجازی، تصریح کرد: فضای مجازی مانند رودخانه‌ای است که هر لحظه بر جریان آن افزوده می‌شود و اگر نتوانیم تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم، این رودخانه به سیلی بنیان کن تبدیل می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم ملتمان را از فناوری محروم کنیم و هر جا امکانات نبوده است، خودمان فراهم کرده است اما نمی‌توانیم این مسئله را مطرح کنیم که ما به جوانانمان اعتماد نداریم بلکه ما به جوانانمان اعتماد داریم اما به دشمن اعتماد نداریم.

خطیب جمعه قم افزود: تا زمانی که شبکه ملی اطلاعات را به عنوان زیرساخت ایجاد نکرده‌ایم، باید مانند تمام دنیا سیستم‌های پالایشی داشته باشیم و نمی‌توانیم جوانمان را در مواجه دشمن قرار دهیم و امکان هر نوع دفاعی را از وی سلب کنیم و مسئولان ما باید دقت کنند که در اظهار نظرهای خود به گونه‌ای اظهار نظر نکنند فرهنگ خودمان را به دست خودمان تسلیم دشمن کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری