در راستای اجرای یکی دیگر از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت و به منظور فراهم نمودن آرامش خاطر مردم مرکز اورژانس 115 قم، به بخش امداد هوایی مجهز می شود.

محمد جواد باقری در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اعلام این خبر که مرکز اورژانس 115 قم، به بخش امداد هوایی مجهز می شود، اظهار کرد: در راستای اجرای یکی دیگر از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت و به منظور فراهم نمودن آرامش خاطر مردم و با هدف کاهش تلفات انسانی ناشی از مخاطرات و حوادث جاده‌ای، مقرر شد برای اولین بار در کشور، 16 پایگاه امداد هوایی در 16 نقطه بحران‌خیز کشور از جمله استان قم، در روز سه‌شنبه 14 مردادماه به طور همزمان مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قم افزود: با اجرای این بسته از طرح تحول نظام سلامت و برای امدادرسانی به بیماران و مصدومان در کمترین زمان ممکن، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم (اورژانس 115) به بخش امداد هوایی دائمی مجهز می شود.

گفتنی است، در برنامه پنجم توسعه کشور، وزارت بهداشت باید خدمات اورژانس پیش بیمارستانی را در تمامی راه‌های شهری و روستایی پوشش دهد که یکی از راه‌کارهای آن استفاده از اورژانس هوایی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری