کد خبر: 348

شیخ صباح، امیر کویت امروز یکشنبه به همراه هیاتی تجاری، صنعتی و سیاسی به ایران سفر می کند و قرار است با برخی مقامات کشورمان دیدار کند. در این سفر موضوعاتی در عرصه اقتصادی ، فرهنگی ، حمل و نقل هوایی ، همکاری گمرکی ، گردشگری و ورزشی بررسی خواهد شد.

به گزارش قم خبر و به نقل از شبکه خبر، "علی رضا عنایتی" با اشاره به این که در این سفر همکاری ها و روابط دوجانبه بین ایران و کویت بررسی خواهد شد گفت: زمینه امضای یادداشت تفاهم و توافقنامه هایی بین دو کشور فراهم شده است.

وی افزود: این توافقنامه و یادداشت تفاهم ها دربرگیرنده جوانب اقتصادی، فرهنگی، حمل و نقل هوایی، همکاری های گمرکی، گردشگری و ورزشی خواهد بود.

"توافقنامه بین دو کشور در موضوع های اقتصادی ، فرهنگی ، حمل و نقل هوایی ، همکاری گمرکی ، گردشگری و ورزشی امضاء می شود."

عنایتی تصریح کرد، ترکیب هیات همراه امیر کویت در سفر به تهران که شامل وزرای تجارت ، صنعت، نفت و خارجه کویت می شود، بیانگر اهمیت این سفر است و ما برای موفقیت این سفر که سفری غیر پروتوکلی است، تلاش خواهیم کرد.

وی گفت: در این سفر مسائل و مناسبات منطقه ای و امور متعدد دیگر بحث و بررسی خواهد شد و دیدار شیخ صباح محترم در جدول کاری این سفر قرار دارد.

سفیر ایران در کویت تصریح کرد که پرونده تروریسم در منطقه که همه در خصوص ضرورت خاتمه دادن به آن اتفاق نظر دارند و مساله کویت و عراق نیز از جمله مسائل مهمی است که در این سفر بحث و بررسی خواهد شد.

وی گفت: اختلاف هایی بین ایران وعربستان در خصوص برخی از این مسائل وجود دارد که باید با گفت وگوی مستقیم و بی پرده حل و فصل شود.

عنایتی در پایان تاکید کرد که سفر شیخ صباح به ایران می تواند در موفقیت این گفت و گوها و همزیستی و همکاری بین کشورهای منطقه نقش مؤثری داشته باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری