آیت الله حسین شب زنده دار جهرمی، که سابقه ۴۰ ساله تدریس دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم را دارد صبح امروز بعد از مدتی بستری بودن در بیمارستان های مختلف، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

به گزارش قم خبر, آیت الله حسین شب زنده دار جهرمی، که سابقه ۴۰  ساله تدریس دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم را دارد  صبح امروز بعد از مدتی بستری بودن در بیمارستان های مختلف، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

آیت‌الله حسین شب زنده‌دار جهرمی از مدتها پیش در بیمارستان شهید بهشتی قم و سپس در بیمارستان مسیح دانشوری تهران بستری بود.

مراسم تشییع و خاکسپاری این مرحوم عصر فردا از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه از مسجد امام حسن عسکری به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش همچنین یکشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا نیز مجلس بزرگداشتی در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد.

آن فقید که از استادان برجسته حوزه علمیه قم بود و بیش از چهل سال سابقه تدریس دروس عالیه را حوزه علمیه قم را دارد، صبح امروز دعوت حق را لبیک گرفت و به دیار باقی شتافت.

آیت‌الله حسین شب‌زنده دارد در سال ۱۳۰۸ شمسی (۸ شوال ۱۳۴۷) در محله قدیمی سنان جهرم، به دنیا آمد. پدرش کربلایی احمد نام داشت که در تربیت فرزند نقش موثری داشت. آیت‌الله حسین شب‌زنده دار تحصیل در زمینه علوم دینی را از همان جهرم و در زمدرسه زمانیه جهرم آغاز کرد، سپس برای ادامه تحصیل به شیراز و بعدها به قم رفت.

او در مدرسه زمانیه جهرم شاگرد استادانی چون سید حسین شریعتمداری(۱۳۵۱ش.)، میرزا محمد نمازی (۱۳۶۴ش.)، سید حسن موسوی نائینی (۱۳۶۹ش.)، شیخ علی اکبر ناصری (۱۳۶۸ش.)، سید محمد احمدی (۱۳۵۶ش.)، سید محمد رضا اصفهانی(۱۳۶۲ش.) سید ابراهیم حق شناس (۱۳۶۰ش.) آقا شیخ عطاءالله حقدان(۱۳۳۰ش.) بود.

او پس از عزیمت به شیراز در این شهر محضر بزرگانی چون ملاّ محمدجواد دارابی، ملاّ احمد دارابی، سیدعلی خفری و حضرات آیات آقایان بهاءالدین محلاّتی (۱۴۰۱ق.)، شیخ ابوالحسن حدائق(۱۳۸۸ق.) و سید عبدالعلی آیت اللّهی را درک کرد و از آنها معارف زیادی فرا گرفت.

 

آیت‌الله شب‌زنده دار در قم «رسائل»، «مکاسب» و «کفایة الاصول» در فقه و اصول را نزد آیات عظام و بزرگانی چون شیخ محمد تقی بهجت، شیخ مرتضی حائری (۱۴۰۶ق.)، سید رضا بهاءالدینی (۱۴۱۸ق.)، سید محمدباقر سلطانی طباطبایی (۱۴۱۸ق.)، شیخ عبدالجواد اصفهانی (۱۴۰۷ق.)، میرزا محمد مجاهدی تبریزی (۱۳۸۰ق.)، آقا سید رضا صدر (۱۴۱۵ق.) و شیخ عبدالرزاق قاینی(۱۴۱۴ق.)، «شرح تجرید و شوارق» در کلام و حکمت را در محضر سید احمد خوانساری (۱۴۰۵ق.) و… خواند و دوره سطح را به پایان رسانید. پس از آن خود را برای استفاده از مباحث دوره خارج آماده کرد.

آن مرحوم سالها به طور مرتب و منظم و مجدّانه در دروس خارج فقه و اصول آیات عظام آقایان حاج سیدحسین بروجردی (۱۳۸۰ق.)، سید محمد محقق داماد(۱۳۸۸ق.)، شیخ محمد علی اراکی (۱۴۱۵ق.)، امام خمینی(ره) (۱۴۰۹ق.)، سید محمد رضا گلپایگانی (۱۴۱۴ق.)، شیخ عباسعلی شاهرودی (۱۳۸۳ق.) حاضر شد و همزمان در درس تفسیر استاد علاّمه سید محمد حسین طباطبایی (۱۴۰۲ق.) حضور یافت.

این عالم وارسته صبح امروز ۴ مرداد ماه دار فانی را وداع گفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری