کد خبر: 346

موسسه تحقیقاتی دانشگاه نیویورک سالانه فهرستی درباره انواع موجودات عجیب و غریب منتشر می کند.

به گزارش قم خبر و به نقل از ایرنا، آخرین فهرست این پژوهشگران متعلق به سال ۲۰۱۳ و حاوی مجموعه ای از حشرات و حیوانات مختلف است.


فهرست موجودات عجیب منتشر شده به شرح زیر است:

* خزنده ای شبیه هیولا

این خزنده در جنگل های استرالیا بر روی سطوح سنگی زندگی می کند. او به دلیل داشتن لکه هایی قهوه ای و سفیدرنگ و دمی صاف به دشواری دیده می شود. این نوع خزنده کمیاب است.

* میگوی شفاف

این میگو تنها نوع میگوی اسکلت دار است که در منطقه شمال شرقی اقیانوس آرام به سر می برد. نام آن Liropus Minisculus است. پژوهشگران نخستین بار آن را در جزیره سانتا کاتالینا در مقابل سواحل کالیفرنیا یافتند. طول نوع نر این میگو به ۳ میلی متر و نوع ماده اش به ۲ میلی متر می رسد.

* ریزترین زنبور دنیا

این زنبور بسیار ریز تنها ۲۵۰ میکرومتر است و میانگین عمرش تنها چند روز است. محققان این نوع زنبور را در کاستاریکا کشف کردند.

* یافته ای از فضا

میکروب Tersicoccus phoenicis اگر در کارگاه های ناسا در فلوریدا و گویان فرانسه (واقع در آمریکای جنوبی) جا خوش نکرده بود، هیچگاه پیدا نمی شد. این میکروب یافت شده بسیار مقاوم بوده است. پژوهشگران در جایی که سفینه های فضایی ساخته می شوند، به دنبال میکرو اورگانیسم ها می گردند، زیرا تلاش می کنند این گونه مکان ها را پاکیزه نگه دارند.

* تک سلولی غارهای سواحل اسپانیا

این موجودی تک سلولی است که نامش Spiculosiphon Oceana است. این موجود در غارهای زیر آب در سواحل اسپانیا زندگی و از اسفنج تغذیه می کند. پس از خوردن اسفنج ها، خود او نیز شبیه آن ها می شود. به همین خاطر این موجود به یک تک سلولی بزرگ تبدیل می شود که اندازه اش به ۴ تا ۵ سانتی متر می رسد.

* درخت بادبادکی

این درخت به طول ۱۲ متر در تایلند است. این درخت که Dracaena kaweesakii نام دارد، دارای برگ هایی به شکل شمشیر و شکوفه هایی به رنگ کرم است. از این درخت در کشورهای تایلند و میانمار تنها ۲۵۰۰ نهال وجود دارد.

* خرس کوچک گوشت خوار

این حیوان کوچک از ۳۵ سال پیش تاکنون اولین حیوان گوشت خواری است که در نیم کره غربی کره زمین یافت شده است. این حیوان که شبیه خرس است در جنگل های آند کلمبیا و اکوادور زندگی می کند. وزن این حیوان به ۲ کیلوگرم می رسد.

* شقایق دریایی زیر صخره های یخ

این شقایق دریایی زیر صخره های یخچالی در قطب جنوب به سر می برد. این اولین شقایق دریایی است که در شرایط اقلیمی سرد و یخبندان کشف شده است. این نوع شقایق کوچکتر از ۵ / ۲ سانتی متر است و این چنین خود را در یخ فرو می برد.

* حلزون تاریکی ها

این موجود حلزون مانند حدود ۹۰۰ متر زیر سنگ هایی در کشور کروواسی در تاریکی مطلق به سر می برد. اندازه آن تنها ۲ میلی متر است و همین دلیل به تازگی توسط پژوهشگران یافت شده است. ساختار حلزونی این جانور بی رنگ و شفاف است.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری