کد خبر: 3456

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس:

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: امام راحل مبنایی داشت که در آن از خاستگاه مردم، انقلاب فکری و اجتماعی رخ می دهد و روز قدس نیز بر این مبنا شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام احمد مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار قم خبر, با اشاره به مردمی بودن روز قدس، اظهار کرد: امام راحل مبنایی داشت که در آن از خاستگاه مردم، انقلاب فکری و اجتماعی رخ می دهد و روز قدس نیز بر این مبنا شکل گرفته است.

رئیس مرکز تحقیقات فقهی قوه مقننه افزود: تحولات اجتماعی فقط در سطح نخبگان و فرهیختگان جامعه روی نمی دهد بلکه نوعی از تحولات از طرف مردم به سطح نخبگانی کشیده می شود که روز قدس از جمله این تحولات است.

رئیس سابق پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: روز قدس مربوط به مسلمانان است و بحث امروز یا دیروز نیست بلکه یک جریان مستمر با نگاه به آینده است و ایده امام خمینی(ره) در محکومیت اشغال فلسطین به این شیوه جواب داده است.

حجت الاسلام مبلغی خاطرنشان کرد: نوعی از تحرک است که از سطح مردم به سطوح دیگر جامعه منتقل می شود که نوع مثبت آن نیازمند یک رهبر آگاه است که در اینجا امام راحل به خوبی جامعه را مدیریت کردندو این تحول اکنون به سطح نخبگان و نهادها و ارگان ها نیز کشیده شده است.

وی افزود: البته نوع دیگری نیز هست که خرافات و برخی ناهنجاری هاست که از سطح مردم بر می خیزد و مطلوب نیست اما روز قدس از جمله تحولات مردمی مطلوب است که در سطح نخبگان نیز مطرح و با استقبال روبرو شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری