نیروهای مقاومت فلسطین در روزهای اخیر به دفعات توانسته اند که از طریق تونل، خودشان را به اطراف شهرک های صهیونیست نشین برسانند و با نیروهای صهیونیست درگیر شوند.

به گزارش قم خبر، دولت رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر در یک ییام از مردم شهرک نشین اطراف غزه خواسته بود که از منازل خود خارج نشوند، ساکنین این شهرک ها از ارتش این رژیم انتقاد کردند که چرا در خصوص تونل های مقاومت غافلگیر شده است، تونل های مقاومت این روزها خواب را از چشم مردم شهرک نشین سلب کرده است.

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در ابتدا ادعا کرده بود که تخریب تونل های مقاومت تنها دو روز زمان نیاز دارد، اما دو روز پیش یک مقام عالی رتبه نظامی این رژیم زمان مورد نیاز برای تخریب تونل های مقاومت را دو هفته اعلام کرد. 

نفوذ مقاومت به شهرک های صهیونیست نشین

نیروهای مقاومت فلسطین در روزهای اخیر به دفعات توانسته اند که از طریق تونل، خودشان را به اطراف شهرک های صهیونیست نشین برسانند و با نیروهای صهیونیست درگیر شوند، موفقیت رزمندگان فلسطینی در رسیدن به پایگاه های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک های صهیونیست نشین که از طریق استفاده از تونل ها حاصل شد، ضربه سختی به صهیونیست ها بود و آنها را غافلگیر کرد.

نیروهای مقاومت در این عملیات ها ضمن پوشیدن لباس نظامیان صهیونیست، مجهز به کمربند انفجاری بودند، در یک نمونه از این عملیات های نفوذ، ده تن از رزمندگلن مفاومت توانستند خودشان را به اطراف یکی از شهرک صهونیست نشین در اطراف برسانند که و با درگیر شدن با نیروهای صهیونیست چهار تن از آنها را به هلاکت رساندند.

به نظر می رسد که گروه های مقاومت فلسطینی راه حزب الله را در حفر تونل ها پیش گرفته باشند، حزب الله هم در جنگ 2006 با حفر تونل های بین خانه ها و مناطق مختلف در جنوب لبنان توانست که ارتش رژیم صهیونیستی را شکست دهد، حفر یک تونل زمان زیادی می برد که این زمان بین یک تا سه سال است و هزینه های مادی سنگین برای حفر یک تونل مورد نیاز است.

اداره جنگ در تونل های مقاومت

تونل های مقاومت تنها یک برنامه دفاعی برای مقابله با هواپیماها و بالن های جاسوسی رژیم صهیونیستی نبود، این روزها هواپیماها و بالن های جاسوسی صهیونیست ها تقریبا هر حرکتی را در نوار غزه را رصد می کنند، تونل ها یک پروژه استراتژیک برای مقاومت است که مقاومت از آنها هم برای دفاع و هم برای هجوم استفاده می کند.

تونل های مقاومت امروز به مکانی برای حمایت از بمباران ها و اداره جنگ مبدل شده است، هم چنین مقاومت توانسته است که در داخل این تونل ها دور از خطر بمباران به ساخت سلاح ها از جمله موشک بپردازد، اما مهم ترین نقش تونل های مقاومت فراهم کردن امکان هجوم به نیروهای صهیونیست به صورت غافلگیرانه است.

به نظر می رسد که در سال های اخیر یک شهر کامل زیر زمینی زیر شهر غزه ایجاد شده است، نیروهای مقاومت تقریبا از سال 2000 به بعد از شیوه حفر تونل برای نفوذ پایگاه های ارتش رژیم صهونیست استفاده می کردند، بین سال های 2000 تا 2004 یازده سرباز صهیونیست در عملیات های نفوذ مقاومت فلسطینی به پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی از طریق تونل های زیرزمینی به هلاکت رسیدند.

 نیروهای صهیونیست با سگ های آموزش دیده و روبات ها به دنبال کشف تونل های مقاومت هستند، اما هنوز آنها نتوانستند برای خطر تونل ها، گنبد آهنینی را درست کنند و هنوز در دنیا یک راه حل نهایی برای مشکل تونل ها پیدا نشده است، تنها راهی که برای صهیونیست ها باقی مانده است تا تونل های مقاومت را کشف کنند، حفر تونل در طول مرزهای رژیم صهیونیستی با غزه است.

شکست رژیم صهیونیستی در مقابله با تونل های مقاومت

حفر تونل در تمام طول مرز بین رژیم صهیونیستی وغزه، برای این رژیم کار ممکنی نیست، چون اگر امروزه تونل های مقاومت در عمق 25 متری حفر می شوند، بعد از حفر تونل ها از سوی صهیونیست ها، این عمق بیشتر می شود، گذشته از اینکه طول مرز بین رژیم صهیونیستی و غزه 64 کیلومتر است و این طول زیاد مرز سبب می شود که حفر تونل در تمام مرز کار غیر ممکنی برای ارتش رژیم صهونیست باشد.

سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در رسیدن به اطلاعات لازم در خصوص تونل های مقاومت شکست خورد، این رژیم تصور می کرد که گروه های مقاومت حداکثر ده تا دوازده تونل را به سمت مناطق صهیونیست نشین حفر کردند، این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی تا امروز از کشف 28 تونل مقاومت خبر داده است و تعداد واقعی تونل های مقاومت هنوز هم مشخص نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری