کد خبر: 334

سه اثر از تولیدات مرکز سیمافیلم در ایام ارتحال حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و قیام ۱۵ خرداد از شبکه های مختلف تلویزیون پخش می‌شوند.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، «خاک و آتش» عنوان اثری از مهدی صباغ‌زاده است که در قالب دو فیلم سینمایی روزهای چهارشنبه ۱۴ و پنجشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران پخش می‌شود.


این اثر محصول مشترک مرکز سیما فیلم و موسسه فرهنگی- هنری شهید آوینی است که داستان آن در سیستان و بلوچستان و در سال ۱۹۱۵ می‌گذرد این فیلم به قیام قهرمانی بومی به نام جی اند بر ضد نیروهای استعمارگر انگلستان می‌پردازد.

فربیرز عرب‌نیا، میترا حجار، احمد نجفی، مصطفی طاری، آرش تاج، رامتین خداپناهی، فرامرز صدیقی، جمشید جهانزاده، قاسم زارع، کاظم افرندنیا، غلام رضا دیباییان و صدیقه کیانفر بازیگرانی هستند که در «خاک و آتش» به تهیه‌کنندگی محمد قهرمانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

همچنین «اوراق افتخار» عنوان یک مجموعه مستند ۱۰ قسمتی است که به بخشی از مبارزات حضرت امام ( ره) در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. مستندات تصویری و مکتوب و همچنین گفت‌وگو با کارشناسان تاریخ معاصر بخش های مختلف این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

«اوراق افتخار» به تهیه‌کنندگی احسان رجبی و کارگردانی محمد علی زارع شریفی هر شب قبل از خبر ساعت ۱۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

علاقه مندان مجموعه تلویزیونی «یک مشت پرعقاب» نیز می‌توانند تله فیلم استخراج شده از متن این سریال را پنجشنبه ساعت ۱۹ از شبکه سوم سیما مشاهده کنند.

این اثر به کارگردانی اصغر هاشمی و تهیه‌کنندگی بهروز خوش رزم و با بازی حامد بهداد، خزر معصومی و رضا کیانیان از خلال داستانی دراماتیک به ماجرای کاپیتولاسیون در ایران در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری