کد خبر: 323

رهبر چچن گزارش های مطرح شده در خصوص اعزام جنگجو به اوکراین برای حمایت از استقلال طلبان مورد حمایت روسیه را تکذیب کرد.

به گزارش قم خبر؛ تسنیم به نقل از روزنامه تودی زمان نوشت: در حالی که جان کری وزیر خارجه آمریکا اخیرا نگرانی خود را نسبت به گزارش های منتشر شده در خصوص حضور جنگجویان خارجی در اوکراین از طریق مرزهای روسیه اعلام کرده است ولی رهبر چچن این گزارش ها را تکذیب کرد ولی گفت، ممکن است برخی از جنگجویان چچنی به صورت خودسرانه وارد اوکراین شده باشند.

 
بر اساس این گزارش رهبر چچن افزود: در عکس های گرفته شده از اوکراین برخی از جنگجویان چچنی را شناسایی کرده است ولی این افراد از سوی مقام های چچنی به اوکراین اعزام نشده اند و ممکن است به خاطر تمایل شخصی به این کشور رفته باشند.

 
وی تاکید کرد: ما این افراد را به اوکراین نفرستاده ایم. این افراد مطلقا نیروهای ما نیستند. اگر کسی بخواهد به صورت داوطلبانه روسیه را ترک کند ما این حق را نداریم که جلوی او را بگیریم. این یک تصمیم شخصی است.

 
وی احتمال این مساله را رد نکرد که در صورت دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه جنگجویان چچنی به اوکراین اعزام خواهند شد. وی گفت: اگر دستوری در این زمینه صادر شود ما به تعهدات خود عمل خواهیم کرد و برای دفاع از روس تبارهای اوکراینی وارد عمل خواهیم شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری