کد خبر: 317

منابع خبری پاکستان، روز شنبه، ادعا کردند: مرزبانان ایران با حملات خمپاره ای و تیراندازی، بخشی از منطقه مرزی ایالت بلوچستان را در جنوب غربی پاکستان، زیر آتش گرفتند.

به گزارش قم خبر و به نقل از شبکه خبر، منابع خبری پاکستان، روز شنبه، ادعا کردند: مرزبانان ایران با حملات خمپاره ای و تیراندازی، بخشی از منطقه مرزی ایالت بلوچستان را در جنوب غربی پاکستان، زیر آتش گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا ، رسانه های پاکستانی به نقل از منابع نظامی نوشتند: آتشباری نیروهای مرزی ایران بامداد امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۳۱ می ۲۰۱۴، ۱۲ کیلومتر در داخل خاک پاکستان واقع در بخش مرزی «پنجگور» نزدیک نقطه صفر مرزی میرجاوه صورت گرفت که با واکنش متقابل نیروهای پاکستانی رو به رو شد.

مرزبانان ایران به سوی خاک پاکستان آتش گشودند

روزنامه اردو زبان «جنگ» دراین باره گزارش داد: نیروهای ایرانی از سلاح نیمه سنگین استفاده کرده و سه گلوله خمپاره نیزبه داخل خاک پاکستان شلیک کردند که این حادثه تلفات جانی نداشت.

این روزنامه مدعی شد: مرزبانان ایرانی بار دیگر قوانین مرزی را نقض کردند اما نظامیان پاکستان پاسخ دادند .

روزنامه «نوای وقت» نیز نوشت: پست امنیتی مرزبانان پاکستان در دو کیلومتری محل اصابت گلوله های شلیک شده خمپاره توسط نیروهای ایرانی قرار داشت.

مطالب روزنامه های پاکستانی درباره تیراندازی نیروهای مرزبان ایرانی در حالی است که همین منابع، یک هفته قبل اذعان کردند نیروهای پاکستان توان کنترل مرزهای خود و جلوگیری از نفوذهای غیرقانونی از جمله فعالیت قاچاقچیان انسان را ندارند .

روزنامه پاکستانی «جنگ» روز جمعه گذشته نوشت: نیروهای مرزبان ایران در پایانه "میرجاوه " ۹ تبعه پاکستانی را که به جرم ورود و اقامت غیرقانونی بازداشت شده بودند به مسئوولان مرزی ایالت بلوچستان پاکستان تحویل دادند .

اتباع پاکستانی برای یافتن کار و یا سفر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس با ورود غیرقانونی به ایران سعی در رسیدن به دروازه های دیگر کشورها را دارند .

پیش تر نیز روزنامه اردو زبان «اکسپرس» پاکستان نیز این خبر را تائید کرده بود .

گروه های قاچاق انسان در این منطقه اقدامات خطرناکی را در انتقال مهاجران غیرقانونی به آن سوی مرزها به کار می گیرند و گاه با حبس چندین نفر در اتومبیل های عبوری و یا در قسمت بار کامیون ها باعث ایجاد خطرات جدی برای مسافران می شوند .

عوامل تروریست نیز بهمن ماه گذشته با نفوذ از مرز مشترک پنج مرزبان ایرانی را ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل کردند .

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری