کد خبر: 3031

رئیس شواری فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری:

دانشگاه ها با اینکه محل تحصیل و علم موزی است می تواند در شبهای احیا مرکز معنویت باشد و ما علم معنویت و اخلاق را قرین هم قرار دهیم تا بتوانیم به پرواز و معراج ادامه دهیم.

حجت الاسلام سیدرضا اکرمی در گفت و گو با  خبرنگار قم خبر، با اشاره به فضيلت هاي بي شماري كه برگان براي شب هاي قدر برشمرده اند اظهار كرد: بهترين و مهمترين دعايي كه بندگان مي توان در شب قدر از خدا بخواهند عاقبت به خيري است.

رئیس شواری فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری افزود: عاقبت به خیری بسیار عنوان جاذب، جامع و جالبی است که در قرآن به خوبی و به صورت برجسته مطرح شده است، کلمه عاقبت در قرآن به وضوح اعلام می کند عاقبت و فرجام نیک در پرتو پارسايي و پرهیزگاری تحقق يافتني است.

عضو جامعه روحانیت مبارز تصريح كرد: در سوره رعد 9 صفت را بیان می کند كه اگر انسان طالب عاقبت بخيري و سرنوشت نیک باشد باید به این صفات توجه کند كه  اين صفات شامل صله رحم، تعهد، برپا داشتن نماز و زکات، صبر و تحمل در برابر مصائب، وفای به عهد و امثالهم است كه در شبهای قدر یکی از خوبترین دعاها که سعادت دنیا و آخرت انسان را فراهم می کند همين تقاضاي فرجام نيك و عاقبت به خيري است.

وي با بيان اينكه چه مکانی رو برای برگزاری احیا انتخاب کنیم تصريح كرد: در مرحله اول بهترین مکان خانه خدا است، مساجد بهترین مکان ها هستند اماکن مذهبی و دینی مثل امامزاده ها و حسینیه ها نيز مکان های ارزشمندی هستند.

حجت الاسلام اكرمي دانشگاه ها را از ديگر مكان هاي مناسب براي حضور در مراسم شب هاي قدر برشمرد و خاطرنشان كرد: دانشگاه ها با اینکه محل تحصیل و علم موزی است می تواند در شبهای احیا مرکز معنویت باشد و ما علم معنویت و اخلاق را قرین هم قرار دهیم تا بتوانیم به پرواز و معراج ادامه دهیم.

انتهاي پيام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری