کد خبر: 3030

مسئول پیشگیری و درمان اعتیاد اداره ‌کل بهزیستی قم خبر داد

مسئول پیشگیري و درمان اعتیاد اداره‌ کل بهزیستی قم گفت: تاکنون 474 بیمه معتاد را داشتیم و سال گذشته نیز 61 میلیون تومان برای معتادان هزینه درمان اختصاص دادیم،زیرا بیشتر مصرف کنندگان بی بضاعت و از قشر محروم هستند.

حجت‌الله محمدزاده در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به هفته بهزیستی، اظهار کرد: معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد اداره‌ کل بهزیستی استان قم4 دفتر دارد که در آنها به افراد تحت پوشش کمک می کند و سال گذشته نیز برای 434 بهبود یافته از اعتیاد نیز برای جذب به بازار کار تشکیل پرونده داده ایم.

مسئول پیشگیری و درمان اعتیاد اداره ‌کل بهزیستی قم با اشاره به حمایت از معتادن بعد از بهبودی، افزود: این سازمان بعد از بهبودی معتاد و برای بازگردان او به چرخه فعالیت های اجتناعی برنامه های خاصی دارد و به 75 نفر نیز وام های 5 تا 15 میلیون تومانی ویژه اشتغالزایی داده است.

وی با اشاره به بیمه معتادان، تصریح کرد: تا کنون 474 بیمه معتاد را داشتیم و سال گذشته نیز 61 میلیون تومان برای معتادان هزینه درمان اختصاص دادیم، زیرا بیشتر مصرف کنندگان بی بضاعت و از قشر محروم هستند.

محمد زاده با اشاره به تخصیص اعتبار سازمان بهزیستی در زمینه آموزش های قبل از ازدواج، عنوان کرد: سازمان بهزیستی در زمینه ازدواج نیز 122 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفت و سال گذشته نیز 1175 مورد مشاوره قبل از ازدواج داشتیم.

مسئول پیشگیری و درمان اعتیاد اداره ‌کل بهزیستی قم  با اشاره به آمار مشاوره های ارائه شده این مرکز، گفت: سال گذشته بالغ بر 29 هزار نفر مشاوره تلفنی و بالای 15 هزار نفر مشاوره حضوری داشتیم، که در همه حال سعی شده است به افراد متقاضی ارائه خدمات شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری