کد خبر: 3027

مدیرکل بهزیستی قم:

توان‌بخشی بیش از 22 هزار معلول را تحت پوشش دارد که اطلاعات این افراد در بانک اطلاعاتی بهزیستی موجود است.

رضا سلیقه در گفت و گو با خبرنگار قم خبر،با اشاره به هفته بهزیستی با اشاره به آمار معلولان تحت پوشش بهزیستی قم، اظهار کرد: بهزیستی قم در بخش توان‌بخشی بیش از 22 هزار معلول را تحت پوشش دارد که اطلاعات این افراد در بانک اطلاعاتی بهزیستی موجود است.

مدیرکل بهزیستی قم با بیان اهمیت نگهداری و توجه به سالمندان، افزود: در حال حاضر 941 نفر سالمند زن و 896 نفر سالمند مرد زیرپوشش بهزیستی هستند که از 220 نفر آن‌ها در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی نگهداری می‌شود.

وی با بیان عملکرد مثبت بهزیستی در واگذاری پرونده‌های بخش توانبخشی، تصریح کرد: 8 هزار و 850 پرونده در حوزه توان‌بخشی به بخش خصوصی واگذارشده است که به ازای هر پرونده مبلغ 60 هزار ریال به موسسه طرف قرارداد پرداخت می‌شود.

سلیقه با بیان کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا، عنوان کرد: برای کودکان ناشنوایی شناسایی شده، کاشت حلزون در نظر گرفته می‌شود که کاشت حلزون 30 میلیون تومان هزینه دارد و 90 درصد هزینه را سازمان تأمین اجتماعی می‌پردازد که سال گذشته نیز 18 مورد کاشت حلزون انجام شد، البته امسال نیز تا کنون 4 مورد کاشت حلزون در استان انجام شد.

مدیرکل بهزیستی با اشاره به تعداد دفاتر کودک و نوجوان، گفت: درحال حاضر 81 مهدکودک از سازمان بهزیستی مجوز گرفته‌اند البته مهم‌ترین مشکل مهدکودک‌ها چند مدیریتی شدن آن‌ها است، در حال حاضر 65 مهدکودک خصوصی، 6 مهدکودک خودکفا، و 10 روستا مهدکودک از سوی سازمان بهزیستی اداره می‌شود که 8500 کودک در آن‌ها حضور دارد.

وی با اشاره به دفاتر شبه خانواده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 80 فرزند در شیرخوارگاه‌ها نگهداری می‌شود و 57 نفر نیز نزد خانواده جایگزین که از بستگان هستند نگهداری می‌شوند و برای این نگهداری از سوی سازمان بهزیستی نیز یارانه دریافت می‌کنند و در سال 92 نیز به 4860 کودک ارائه خدمات شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری