کد خبر: 3026

چه احمقانه می خواستند غزه را پشت تمام پرده های فریب با همه ی تردستیهایی که بلد بودند پنهان کنند!غافل از اینکه نبض غزه در تمام رگهای جهان می زند...

به گزارش قم خبر، چند روز است که بازهم، جنگ، غزه، نبردی نابرابر تیتر اصلی خبرگزاری ها شده؛ و تلویزیون کودکانی را نشان می دهد که آرام و معصوم خوابیده اند.

 

انگاراین همه سر و صدا هم نمی تواند آنها را از خواب عمیق بیدار کند و چه خوب که بیدار نمیشوند و نمی بینند رویاهای کودکانه شان تکه تکه شده است؛ و چه خوب که نمی بینند پدر با اشک روزه اش را ادامه می دهد و با خونافطار می کند..


چه احمقانه می خواستند غزه را پشت تمام پرده های فریب با همه ی تردستی هایی که بلد بودند پنهان کنند! آن را از جغرافی جهان جدا کنند؛ دست
بادهای غالب فراموشی بسپارند تا در صحرای غفلت از یادها برود؛
غافل از اینکه نبض غزه در تمام رگهای جهان می زند...


صدای سکوت خونین غزه آنقدر بلند بود که تمام مردم جهان آن را بشنوند؛ از
آن روز به بعد دیگر تهران ، استانبول ، پاریس ، کاراکاس خود غزه اند
غزه شهر به شهر تکثیر شده است.


تنشها بين رژيم اسراييل و فلسطينی ها پس از آن شدت گرفت که يک نوجوان فلسطينی به نام محمد ابو خضير زنده زنده سوزانده شد.

 

جوان فلسطینی توسط شهرک نشینان سوزانده شد؛ کالبد شکافی می گوید در دهان او بنزین ریخته و وی را آتش زده اند، همچنین گزارش پزشکی قانونی تاکید می کند این جوان در هنگام سوزانده شدن زنده بوده و شهرک نشینان هنگام مرگ وی را تماشا کرده اند.

 

از این رو دلیل مرگ ابوخضیر جوان فلسطینی 17 ساله ای که از سوی شهرک نشینهای اسرائیلی ربوده شده بود، سوزانده شدن اعلام شد؛ در این رابطه هنوز طرف اسرائیلی هیچ توضیحی ارائه نکرده است.

 

از سوی دیگر رسانه های همیشه تاثیر گذار نیزحرفی برای گفتن دارند و هر کدام بر پیشبرد اهداف سران قدرت چانه می زنند..

 

کاری که داعش در عراق سرگرم آن است همه قتل است و نسل کشی در کشتاری که تکفیری های داعش به راه انداخته اند تصویر کشیدن جنایت های خود در اینترنت ˈنوعی تازه از نمایش اینترنتیˈ را ابداع کرده اند.

 

از این رو اسلام تایمز گفت: افراطی های تکفیری داعش جنگی فرقه ای و دیوانه وار را در عراق به راه انداخته اند تا برای خود کشوری دست و پا کنند و حکومتی آن گونه که خود اسلامی اش می خوانند، در آن بنا کنند.
 
همچنین خبرگزاری فرانسه با رویکردی سوال بر انگیز داعش را گروهی جهادیمی نامد.


خبرگزاری آسوشیتد پرس هم داعش را گروهی متشکل از مسلمانان سنی شورشی معرفی می کند و در عین حال در مورد آن ها از لفظ افراطی هایستیزه جونیز بهره می گیرد. 


ناگفته نماند خبرگزاری رویترز هم به همین شیوه داعش را ˈشورشیˈ می خواند و آن را شاخه ای از القاعده به حساب می آورد.


باید گفت، چنین رویکردی از سوی جریان رسانه ای غالب در غرب که در اصل در جستجوی شکل دادن به افکار عمومی جهان است، چیز تازه ای نیست. 


به عبارت دیگر، مخاطب جهانی باید باور کند آرمان تکفیری های داعش در عراق، اسلام و فرقه گرایی و تروریسم حاصل از آن است؛ یکی از نتیجه های این رویکرد رسانه ای ماهرانه، ارتباط دادن اسلام با تروریسم است.
 
این همان چیزی است که به نوبه خود راه را برای هجوم همواره نیروهای غرب به منطقه می گشاید تا به اصطلاح ˈریشه تروریسم را بخشکانندˈ یا این که در حقیقت، برای خود در منطقه جای پایی مطمئن دست و پا کنند.
 

علاوه بر این، ربط دادن اسلام با تروریسم سبب گسترش اسلام هراسی در دنیا می شود، همین دنیایی که بیش از یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان دارد، به عبارتی، جمعیتی که تخمین زده می شود تا سال 2030 میلادی به دو میلیارد و 200 میلیون نفر برسد.
 
البته همه چیز به این جا ختم نمی شود؛ رویه ای که جریان رسانه ای غرب در مورد داعش در پیش گرفته علاوه بر تاثیر جهانی اش، مصرف داخلی هم دارد.

از همه این ها که بگذریم، می بینیم بحران داعش در عراق یک کارکرد مهم دیگر هم داشته است؛ به بیان دیگر، تکفیری ها با اعمال خود کاری کرده اند که غرب راحت تر بتواند شرایط را آن طور که می خواهد حفظ کند و از طریق مدیریت بحران های منطقه ای به بهترین شیوه به حفظ ˈمنافعˈ خود بپردازد.
 

انتهاي پيام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری