کد خبر: 3025

دبیر کمیسیون امنیت ملی:

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مذاکرات 1+5 حقانیت ایران را ثابت می کند، و اگر رجزخوانی غربی ها منجر به قطع مذاکرات گردد برای ما اهمیتی ندارد.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، پیرامون مذاکرات 1+5 اظهار کرد: این مذاکرات حقانیت ایران را ثابت می کند، و اگر رجزخوانی غربی ها منجر به قطع مذاکرات گردد برای ما اهمیتی ندارد و کشور ما چیزی را از دست نخواهد داد.

 

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: آنها متوجه شدند ما که می گوییم یک تعداد مشخص سانتریفیوژ نیاز داریم برای این است که می خواهیم برای یک نیروگاه سوخت تولید کنیم،این خودش باید ایجاد اطمینان کند اما تا اینکه به این مرحله برسند، مقداری طول می کشد.

 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، عنوان کرد: همچنان که مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزان بیان فرمودند ما در بحث هسته ای نیاز به 100 هزار سانتریفیوژ داریم و این غربی ها نیستند که تعداد آن را تعیین می کنند بلکه بنا به نیاز داخلی کشور ازآن استفاده می کنیم.

 

آصفری افزود: البته توقع داشتيم با وجود يک اراده سياسی در طرف مقابل کار بهتری شکل بگيرد اما متاسفانه هنوز مذاکره کنندگان کار زيادی دارند اما به اين معنا هم نيست که مشکلات غيرقابل رفع باشد.

 

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اختلافات بسیار جدی است و طرفین سعی می کنند در مذاکرات توپ تصمیم گیری های سخت را به زمین همدیگر انداخته و منتظر پاسخ باشند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: درحال حاضر توپ در زمین بازی ایالات متحده آمریکاست گویا روال تصمیم گیری های شان آنچنان پیچیده است که چندروز اخیر همه منتظر آنها هستند اما آنها نتوانستند پاسخ مناسبی برای چگونگی تمدید بدهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری