کد خبر: 30

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه طلبه واقعی باید در برابر تمامی مشکلات و سختی ها به ایستد گفت: انسان باید سعی کند تا علم خود را به جهان ساطع کند و در این راه ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اساتید مدرسه عالی خاتم الاوصیا با اشاره  به تاسیس حوزه های علمیه اظهار کرد: برای تاسیس حوزه های علمیه عقل، درایت صحیح و مدیریت درست لازم است که بسیاری از افراد این سه ویژگی را دارند و می توانند حوزه های علمیه را تاسیس کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه باید مدیریت صحیح در حوزه های علمیه حاکم شود خاطر نشان کرد: آیت الله حائری به عنوان یک پدر در حوزه های علمیه شناخته می شدند که همیشه به دنبال علم بودند و سعی می کردند لحظه از کسب معراف الهی و علم غفلت نکنند.

وی با اشاره به اینکه طلبه واقعی باید به دور از حاشیه های سیاسی رفتار می کند عنوان کرد: طلبه واقعی باید الگوی خود را علمای بزرگ حوزه های علمیه قرار دهد و تنها در این صورت است که طلاب می توانند مسیر کسب معارف الهی را بدست بیاورند.

مرجع تقلید جهان تشیع خاطر نشان کرد: آیت الله حائری خود را مانند طلبه ای می دانست و شهریه خود را مانند طلاب دریافت می کرد و فردی ساده زیست بودند که همیشه دغدغه مردم را داشتند و از همین رو مسئولان می توانند از زندگی این عالم ربانی درس بگیرند و زندگی ایشان را سر لوح راه خویش قرار دهند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به شعل طلبگی عنوان کرد: خداوند کسانی را که به دنبال علم هستند را بسیار دوست می دارد و به نوعی ملائک زیرا پای کسانی قرار می گیرند که به دنبال علم هستند و این امر نشان دهنده جایگاه بالای علم است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: نخستین گام برای طلاب اخلاص در عمل است که باید تمامی امکانات خود را در طبق اخلاص بگذارند و سعی  در آموزش علم داشته باشند و دومین راه برای کسب علم همت والا است که برای آنکه مجتهدی در جهان اسلام شوند باید همت والا داشته باشند.

مرجع تقلید جهان تشیع بیان کرد: انسانی که دارای جدیت و تلاش هستند در همه حال موفق هستند که در این میان باید منظم هم باشند تا مسیر موفقیت را بپیمایند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه عالم باید در برابر تمامی مشکلات و سختی ها بیاستد اظهار کرد: عالم باید سعی کند تا علم خود را به جهان ساطع کند و در این راه ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که نباید در برابر این مشکلات احساس ضعف و سستی کند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: انسان با همت والا مسیر پیشرفت و ترفی را می پیماید و افرادی که سعی در پیشرفت دارند باید اراده فولادین نیز داشته باشند تا مسیز ترقی را طی کنند.

مرجع تقلید حهان تشیع با اشاره به همت ادبیات در جهان اسلام عنوان کرد: ادبیات در جهان اسلام اهمیت دارد زیرا که برای سخن گفتن باید از کلمات شیوا و فصیح استفاده کرد و از سوی دیگر برای نوشتن نیز باید از کلمات مناسب استفاده کرد.

آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: در جهان امروزی دشمنان مستکبر مشکلات خود را اقتصادی می دانند اما مشکلات کشورهای دیگر را سیاسی می دانند که باید گفت اسلام پاسخ تمامی مشکلات را می تواند بدهد.

انتهای پیام/

مهمترین اخبار

تازه های خبری