کد خبر: 299

بزرگترین هیات تجاری امارات متشکل از سرمایه گذاران، صنعتگران و تجار فردا برای مذاکره با بخش خصوصی به اتاق بازرگانی تهران می آید.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، هیات تجاری امارات فردا به سرپرستی محمد ثانی‌الرمیثی، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت امارات به همراه رؤسا و نمایندگان اتاق‌های امارت‌های هفت‌گانه این کشور به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران می آیند.

این هیات تجاری که در قالب گروه‌های پنج‌گانه نفت و گاز، بانکداران، صنایع غذایی، تجار خودرو و شرکت‌های سرمایه‌گذاری به ایران سفر می‌کنند، قرار است علاوه ‌بر دیدار با همتایان بخش خصوصی، دیدارهای مشابهی با مقامات دولتی ایران از جمله وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس‌کل بانک‌مرکزی نیز داشته باشند.

نشست مشترک هیات تجاری امارات با فعالان اقتصادی ایران صبح فردا در محل ساختمان اتاق تهران برگزار می‌شود؛جایی که طی چند ماه اخیر محل رایزنی و تعامل بخش‌های خصوصی کشورها با فعالان اقتصادی ایران بوده تا گره‌های افتاده به مناسبات اقتصادی با تدبیر بخش خصوصی باز شود.

این در حالی است که رویکرد و استراتژی اتاق تهران آنطور که رئیس این اتاق عنوان کرده، برقراری روابط نزدیک و گسترش همکاری ها و تعاملات با کشورهای همسایه و منطقه است و مقامات این نهاد بخش خصوصی به دنبال آن هستند تا زمینه گرم شدن تنور روابط بازرگانی و اقتصادی ایران با کشورهای همسایه را فراهم کنند. در همین راستا، طی یک ماه گذشته یک هیات تجاری از کشور ترکیه به تهران آمد و بلافاصله با سفر هیات تجاری اتاق تهران به آنکارا و ازمیر که به تازگی اتفاق افتاد،فصل تازه ای از مناسبات اقتصادی ایران و ترکیه آغاز شد.

سفر هیات تجاری امارات به تهران نیز در فلوچارت برنامه های برون مرزی اتاق تهران قرار داشت که یک روی سکه آن، صبح فردا در ساختمان شماره ۸۲ وزرا رونمایی می‌شود و باید منتظر تداوم رفت‌و‌آمدهای بخش خصوصی دو کشور طی ماه‌های آتی باشیم. مهم‌ترین موضوع رایزنی‌های دو طرف برای فردا و به احتمال زیاد دیدارهای بعدی، رفع موانع و سخت‌گیری‌ها در روابط بانکی میان دو کشور است که بخش خصوصی ایران امیدوار است در فضای اقتصاد آزاد، این چالش را برطرف کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری