کد خبر: 2770

آیت الله مکارم شیرازی:

آیت الله مکارم شیرازی گفت: اهدای خون یک واجب کفایی است و عده ای باید در جامعه اسلامی اهدای خون را داشته باشند تا جان بیماران در خطر نباشد.

به گزارش قم خبر و به نقل از  خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با جمعی از مدیران سازمان انتقال خون استان قم، با اشاره به اهدای خون در کشور اظهار کرد: روند اهدای خون مردم امیدوار کننده است و مردم ایران براساس تعلیمات اسلامی بدون هیچ چشمداشتی، به اهدای خون مبادرت می کنند، البته شهر قم که یک شهر مذهبی است، مردم باید بیشتر از این به اهدای خون مبادرت کنند و شهر قم باید در اهدای خون پیشرو باشد.

وی تصریح کرد: خون مایه حیات انسان است و حیات و ممات انسان به خون وابسته است، سلول های بدن انسان از طربق خون تغذیه می شود و آب، غذا و اکسیزن به ارگان های بدن می رسد و اهدای خون نجات انسان است، مسئله اهدای خون ماورای بیماری ها است و اگر خون به انسان نرسد، باعث مرگ انسان می شود.

مرجع تقلید شیعیان، اهدای خون را یک واجب کفایی دانست و افزود: عده ای باید در جامعه اسلامی اهدای خون را داشته باشند تا جان بیماران در خطر نباشد و  یکی از مهم ترین خدمات در جامعه اسلامی اهدای خون است که باعث نجات جان انسان ها می شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره کار سازمان انتقال خون بیان کرد: کار سازمان انتقال خون، کار بسیار مهمی است، چون این سازمان برای نجات انسان فعالیت می کنند و این سازمان با ذخیره خون کافی در کشور باعث نجات جان مجروحین تصادفات می شود.

وی تصریح کرد: باید با اطلاع رسانی کافی در خصوص اهدای خون فواید وآثار اهدای خون باید در رسانه ها بیان شود و افراد باید به جای قمه زنی که موجب وهن اسلام است، اهدای خون را داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به قمه زنی خاطرنشان کرد: راه نشان دادن عشق به امام حسین (ع) قمه زنی نیست، همان بزرگانی که در گذشته جواز قمه زنی را صادر کردند، اگر امروز حضور داشتند، با مشاهده تبعات قمه زنی، از آن ممانعت می کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری