کد خبر: 2767

آیت الله مکارم شیرازی:

خبرگزاری تسنیم: آیت الله مکارم شیرازی گفت: مسلمانان باید برای مقابله با جریان‌های تکفیری به پاخیزند و مردم را درباره خطر جریان‌های تکفیری هوشیار کنند.

به گزارش قم خبر و به نقل از  خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با مسئولین برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری با اشاره به برگزاری این کنگره اظهار کرد: کنگره خطر جریان های تکفیری پاییز امسال برگزار می شود و امید این می رود که این کنگره آثار خوبی را برای جهان اسلام داشته باشد، مقامات عالی نظام نیز به تشکیل کنگره خطر جریان های تکفیری علاقه دارند و توصیه های لازم برای همکاری با این کنگره به نهادهای مختلف کرده اند.

مرجع تقلید شیعیان، شرایط امروز جهان اسلام را بحرانی دانست و افزود: شرایط امروز یکی از بحرانی ترین شرایط جهان اسلام در این چهارده قرن است، تقریبا در تمام کشورهای اسلامی، آتش جنگ بین برادران مسلمان شعله گرفته است وخون مسلمان به دست عده ای مدعی اسلام ریخته می شود، امروز می بینیم که گروه های تکفیری بدترین صورت فحشا را به نام جهاد تبلیغ می کنند.

وی تصریح کرد: حتی اگر امروز آتش جنگ در کشورهای اسلامی خاموش شود، باز هم ده ها سال طول می کشد تا خرابی های  ناشی از این جنگ ها، بازسازی شوند، امروز دشمنان اسلام کنار نشسته اند و مسلمانان را با پول خود مسلمانان به جان هم انداخته اند.

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره به ریشه های جریان های تکفیری بیان کرد: سرچشمه این جریان های تکفیری جهل، هوای نفس وتحریک غربی ها است، امروز درعراق می بینیم که گروه های کرد از پشت به ملت عراق خنجر می زنند و از تجزیه عراق سخن می گویند، تشکیل یک دولت کوچک به اسم کردستان در بخشی از عراق، موجب وابستگی شدید این کشور کوچک به آمریکا می شود، اما یک عراق بزرگ و موحد می تواند در مقابل بیگانگان ایستادگی کند.

آیت الله مکارم شیرازی مسبب جنگ در عراق و سوریه را گروه های تکفیری دانست و افزود: در ماه های اخیر مسئله گروه های تکفیری به مسئله مهمی مبدل شده است، ضررهای این جریان یکی دو تا نیست، ضررهای فعالیت گروه های تکفیری تنها به کشتار مسلمانان وتخریب آثار اسلامی محدود نمی شود و دشمنان اسلام با معرفی گروه های تکفیری به عنوان نماینده اسلام، به چهره اسلام در جهان ضربه زده اند و گروه های تکفیری مانع گسترش اسلام در جهان شده اند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به هدف از برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری اظهار کرد: ما با برگزاری این کنگره به دنبال اجماع علمای اسلام هستیم تا اینکه دیگر عده ای نتوانند جوانان جاهل را برای عملیات های انتحاری فریب بدهند و هواخواهان گروه های تکفیری کمتر شوند، هدف دیگر از برگزاری این کنگره این است که به جهان بگوییم که گروه های تکفیری نماینده اسلام نیستند و اسلام واقعی چیز دیگری غیر از گروه های تکفیری است.

وی تصریح کرد: برداشت علمای وهابیت از ایمان وکفر، درست نیست و برداشت وهابیت از ایمان و کفر برخلاف اجماع مسلمان شیعه وسنی است و گروه های تکفیری برخلاف کلام صریح قران وسنت مردم را می کشند و خون مسلمانان را درمساجد می ریزند، مسلمانان جهان اسلام باید برای مقابله با جریان های تکفیری به پاخیزند و مردم را در خصوص خطر جریان های تکفیری هوشیار کنند، گروه داعش امروز بیش از آنکه از شیعیان بکشد، از اهل سنت کشته است.

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره به روش برون رفت از بحران تکفیر خاطرنشان کرد: ما با برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری به دنبال بیدارکردن نااگاهان هستیم و به دنبال گرفتن نتیجه مثبت از این کنگره هستیم، ما برای برون رفت از وضعیت امروز به دنبال روش های منطقی هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری