عضو جامعه مدرسین گفت: نخستین فلسفه روزه، ایجاد و تقویت روحیه پرهیزکاری است؛ درواقع در نگرش اسلامی، تقوا اهمیت ویژه ای دارد.

آیت الله ابوالقاسم علیدوست در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، پیرامون ثواب روزه در تابستان اظهار کرد: روزه در بین عبادات از ثواب ویژه ای برخوردار است؛ با این اوصاف اگر عوارضی همچون تابستان و کار پر مشقت بر آن اضافه گردد ثواب چنین عملی را جز خداوند متعال کسی نمی تواند آن را درک کند.

عضو جامعه مدرسین رهبری افزود: این بیانگر اهمیت روزه داری است که حتی فرشتگان الهی هم بر تحمل بندگان در امر اطاعت شهادت می‌دهند.

وی بیان کرد: روزه داری، توجه به روحیه آخرت گرایی و نیز زهدورزی نسبت به زندگی مادی را در انسان تقویت می کند و بر این اساس، توجه به سرای ابدی در آدمی بیش از پیش متجلی می شود.

علیدوست عنوان کرد: نخستین فلسفه روزه، ایجاد و تقویت روحیه پرهیزکاری است؛ در نگرش اسلامی، تقوا اهمیت ویژه ای دارد تا آنجا که ملاک پذیرفته شدن عبادت ها و اعمال حسنه ما در پیشگاه خداوند، معرفی شده است.

عضو جامعه مدرسین تصریح کرد: اگر انسان بتواند خود را در برابر ناملایمات نفسانی و شیطانی که با ظاهری زیبا در مقابل انسان ظاهر می‌شوند حفظ کند رحمت خداوند که همان تحمل روزه‌داری در هوای گرم است شامل حال او خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر کس برای خدا، در شدت گرمای یک روز، روزه بگیرد و او را تشنگی فراگیرد، خدا هزار فرشته را مأمور می کند که صورتش را مسح کنند و او را بشارت دهند، تا آن گاه که افطار کند.


انتهاي پيام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری