کد خبر: 273

مجلس اعلای اسلامی عراق به ریاست عمار حکیم تاکید کرد، «ائتلاف تحت رهبری نوری مالکی» در به دست آوردن اکثریت پارلمانی به منظور تشکیل دولت آینده تقریبا شکست خورده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از واحد مرکزی خبر، فادی الشمری عضو رهبری مجلس اعلای اسلامی عراق با اعلام این مطلب گفت: ائتلاف ملی در عراق چتری است که از زیر آن دولتی قدرتمند درعراق تشکیل خواهد شد زیرا توان ایستادگی در برابر چالش ها را دارد.


وی گفت: باقی ماندن در این ائتلاف پیامی مبنی بر ادامه فرآیند سیاسی در عراق و حفظ یکپارچگی این کشور است.

این مسئول پارلمانی عراقی افزود: ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی شانس خود را برای تشکیل دولت اکثریت امتحان کرده اما هیچ یک از فراکسیون های پیروز در ائتلاف ملی عراق پاسخ مثبتی به آن نداده است.

الشمری تصریح کرد: اگر دولت قانون می توانست نصف به اضافه یک مجموع آرا را به دست آورد تاکنون دولت تشکیل داده بود اما این امر اتفاق نیفتاده است.

يادآور مي شود، برخی از فراکسیون های سیاسی عراقی از جمله فراکسیون های « تخصص ها» و « همبستگی » و « وفاداری به عراق » و ائتلاف های « نینوا» و « صلاح الدین » اخیرا اعلام کردند به ائتلاف تحت رهبری نوری مالکی پیوسته اند و تعداد کرسی های دولت قانون به ۹۹ کرسی رسید اما یک منبع آگاه گفت، دولت قانون تاکنون ۱۱۲ کرسی در پارلمان از آن خود کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری