کد خبر: 2708

قم خبر گزارش می دهد/

قهرمانان برون مرزی ورزش قم در مراسمی با اهدای پاداش وزارت ورزش و جوانان مورد تقدیر قرار گر فتند و هدیه وعده داده شده توسط وزرات ورزش و جوانان را دریافت کردند.

به گزارش قم خبر، قهرمانان برون مرزی ورزش قم در مراسمی با اهدای پاداش وزارت ورزش و جوانان مورد تقدیر قرار گر فتند و هدیه وعده داده شده توسط وزرات ورزش و جوانان را دریافت کردند.

مدال آوران میادین بین الملل ورزش قم ظهر امروز در مراسمی که با حضور مدیر کل ورزش و جوانان قم و جمعی از روسای هیئت‌های ورزشی قم برگزار شد مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

در این مراسم، یک سکه بهار آزادی پاداش وزارت ورزش و جوانان به قهرمانان برون مرزی ورزش قم که سید مناف هاشمی معاون وزیر ورزش، در مراسم تجلیل علی لاریجانی رئیس مجلس از این قهرمانان قول آن را داده بود به ورزشکاران مورد نظر اهدا شد.

در این مراسم خدیجه رضایی دارنده مدال طلای رشته ووینام ووشوی قهرمانی جهان در فرانسه نخستین مدال آوری بود که پاداش خود را از عباس جهان بینی مدیر کل ورزش و جوانان قم دریافت کرد.

پس از وی سایر ورزشکاران شامل رضا اکرام فرد، علی مختاری و محمد جواد صادق در رشته ووینام ووشو، ثریا پارس لاری دارنده مدال‌های نقره و برنز مسابقات جهانی بیماران خاص، میثم اخوان دارنده مدال برنز المپیک ناشنوایان، محسن ربانی ستاره پرش با نیزه ایران و علی اصغر حسن‌زاده و علیرضا وفایی اعضای تیم ملی فوتسال در جام ملت‌های آسیا مورد تقدیر قرار گرفتند.

سید محمد رفیعی از تکواندو، حسین گلستانی و مرتضی جعفری از والیبال نشسته، محمد محمدنژاد از بسکتبال با ویلچر، محمدرضا برخوردار و محمد جواد بشر نیا از پاورلیفتینگ، محمد حسین جلالیان از تنیس، سید محسن میر قیصری و امیر مهدی‌زاده از کاراته، محمد محسنی، سید مهدی خوش فطرت، محسن یعقوبی، حسن فردویی، مهدی بنی حسن، علی محمدی و صادق فضل اللهی از شیتوریو دیگر تجلیل شدگان این مراسم بودند.

کشتی گیران مدال آور قم در مسابقات برون مرزی شامل مهدی ابراهیمی، علی فتاحی منش، هادی علیزاده پورنیا و سجاد محمدی به همراه سید محمد لاجوردی داور بین المللی شطرنج، محمدحسن حسین‌زاده داور بین المللی بدمینتون، محمد سبب کار نایب قهرمان دو و میدانی جوانان آسیا و روح الله میکائیلی مربی ملی کشتی نیز در بین تقدیر شدگان قرار داشتند.

 

غیاثی : وظیفه ما نیست به ورزشکار ملی خانه بدهیم

 

سید مهدی غیاثی ، معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل در این مراسم اظهار کرد: تمام تلاش اداره ورزش و جوانان قم بر این است که تمام مدال آوران ملی ما مورد پشتیبانی و حمایت کافی قرار گیرند البته تا جایی که امکانات و ظرفیت‌های مالی اجازه دهد.

 

معاون مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: گاهی انتقاد‌ها و گله‌هایی از سوی ورزشکاران وجود دارد که البته در این مورد، معتقدیم انتقاد باید باشد تا مجموعه رشد کند اما نظر من این است که انتقاد باید منطقی باشد.

غیاثی افزود: ورزشکاران ما به این سطح از بلوغ و شناخت رشیده‌اند که از اداره کل انتظارات بیش از حد نداشته باشند و شرایط اداره کل ورزش و جوانان را در مورد حمایت از قهرمانان ورزشی درک کنند.

وی تصریح کرد: ورزشکار ملی نباید از اداره ورزش استان انتظار گرفتن تسهیلات ویژه مثل خانه داشته باشد زیرا این گونه انتظارات در حیطه اختیارات وزارت ورزش است در حالی که ما در حیطه استانی فعالیت می‌کنیم و اختیارات ملی در دست ما نیست.

 

جهان بینی: جز حقوق پرسنل ، چیز دیگری به ما نداه اند

 

عباس جهان بینی مدیر کل ورزش و جوانان قم که به نظر می رسد روزهای پایانی کار خود را سپری می کند اظهار کرد: قم ظرفیت بالایی در همه بخش‌ها به ویژه ورزش قهرمانی دارد و هر زمان که سرمایه گذاری مناسبی روی رشته‌های ورزشی در بعد قهرمانی شده، پاسخ خوبی گرفتیم و وضعیت تیم‌های قمی حاضر در لیگ‌های کشور و ورزشکاران ملی پوش ما، شاهدی بر این مدعاست.

وی گفت: گاهی نیازهای ما در حوزه ورزش با منابع همخوانی ندارد اما مهم این است که در این میان، بتوانیم نیاز‌ها و داشته‌ها را با هم تطبیق دهیم و باری از ورزش روی زمین باقی نماند.

مدیر کل ورزش و جوانان قم افزود: امسال غیر از حقوق کارکنان اداره کل ورزش و جوانان قم، منبع دیگری برای هزینه در ورزش استان به اداره کل تزریق نشده البته همواره سعی کرده‌ایم که چرخ ورزش بچرخد و نیازهای ورزش حتی در روزهایی که مشکلات زیادی داشته‌ایم پاسخ داده شود.

جهان بینی خاطرنشان کرد: کمبودهایی در ورزش داریم و به آن معترفیم اما ورزش در صدر برنامه‌های استان و کشور جایگاه خود را پیدا کرده و در این میان نقش بخش خصوصی در آینده ورزش قم انکارناپذیر است البته باید منافع بخش خصوصی برای حضور در عرصه ورزش هم در نظر گرفته شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری