کد خبر: 269

یک روزنامه آمریکایی درباره ادعاهای حمله هکرهای ایرانی به مقامات ایرانی و آمریکایی نوشت جان بولتون، سیاستمدار نومحافظه‌کار آمریکایی نقش ویژه‌ای در این فرایند به عهده داشته است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، پس از آنکه روز پنجشنبه ادعاهایی درباره استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های مجازی برای حمله‌های هکری و گردآوری اطلاعات از مقامات آمریکایی و اسرائیلی مطرح شد، یک روزنامه آمریکایی جزئیات بیشتری به ادعاهای پیشین افزوده است.


دیلی‌بیست، یک روزنامه آمریکایی، نوشته جان بولتون، سیاستمدار نومحافظه‌کار و تندروی آمریکایی عهده‌دار نقشی ویژه در برنامه‌های حمله هکری ایران بوده است.

طبق ادعای این روزنامه، جان بولتون که در زمان جورج دبلیو بوش نماینده آمریکا در سازمان ملل بود یکی از کسانی بوده که ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی با ساختن پروفایل آنها اقدام به دوستی با مقامات آمریکا و اسرائیل می‌کرده و از آنها اطلاعات جمع‌آوری می‌کرده‌اند.

روز گذشته یک شرکت فعال در زمینه مبارزه با تهدیدهای امنیتی مدعی شد هکرهای ایرانی به اعضای ارتش و سیاستمداران آمریکایی حمله کرده‌اند. ادعا شده بود این گروه هکری با ساخت پروفایل‌های جعلی و یک سایت خبری جعلی از اعضای ارتش و نیز سیاستمداران آمریکایی و اسرائیلی اطلاعات جمع‌آوری می‌کرده است.

مطابق ادعای شرکت «آی‌سایت» یک ژنرال چهارستاره نیروی دریایی آمریکا، اعضای کنگره و سفیران آمریکا، اعضای لابی اسرائیل در آمریکا هدف هکرهای ایرانی برای جمع‌آوری اطلاعات را داشته‌اند. «آی‌سایت» اشاره‌ای به هویت افرادی که هدف حمله قرار گرفته‌اند نکرده است.

این شرکت فعال در زمینه مبارزه با تهدیدهای امنیتی در ادامه به روش هکرهای ایرانی اشاره کرده و مدعی شده هکرهای ایرانی با ایجاد۶ شخصیت مجازی که همگی تحت پوشش یک آژانس خبری جعلی به نام NewsonAir.org فعالیت می‌کرده‌اند فعالیت‌های گردآوری اطلاعات خود را پی گرفته‌اند.

هکرهای ایرانی علاوه بر این این هشت شخصت جعلی دیگر در رسانه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک ساخته‌اند و برای افرادی که قصد گردآوری اطلاعات از آنها داشته‌اند درخواست دوستی می‌فرستاده‌اند.

شرکت آی‌سایت نوشته هنوز وابستگی این گروه به دولت ایران مشخص نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری