کد خبر: 25

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی گفت: نگهداری و صیانت از انقلاب کار نخبگان و علما است از همین رو باید با تکیه به پشتوانه‌ای به نام مردم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انقلاب اسلامی را حفظ کنیم.

 به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله نوری همدانی در دیدار با جمعی از طلاب گلپایگان و کلاردشت و تعدادی از کارکنان قرارگاه خاتم الانبیاء با بیان اینکه شغل طلبگی یکی از پرفضیلت‌ترین و پربرگت‌ترین شغل‌ها است، اظهار کرد: افتخار ما این است که در کسوت طلبگی و سربازی امام زمان (عج) خدمت می‌کنیم. 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه طلاب در دو مقطع طلبگی و عرصه اجتماع گام برمی دارند، افزود: اخلاص از اصول مهم طلبگی است که انسان باید برای خدا از همه امکانات خود استفاده کند. 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید براینکه تا اخلاص نباشد علم انسان برکت نمی‌یابد، پیشرفت نمی‌کند و تاثیرگذار نمی‌شود، تصریح کرد: همت بلند دیگر فاکتور مهمی است که مایه پیشرفت و موفقیت طلاب می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: شیخ صدوق‌ها و شیخ مفید‌ها با همت و اراده بلند توانستند به مقام اجتهاد دست پیدا کنند و تاثیرگذار شوند از همین رو طلاب باید از ابتدا با اراده و تصمیم قاطع در این راه بکوشند. 

آیت الله نوری همدانی گفت: طلاب جوان باید از سستی و تنبلی برحذر باشند تا بتوانند در سلسله تاثیرگذار شیخ مفید و شیخ توسی‌ها با تجهیزات لازم موفق شوند. 

مرجع تقلید شیعیان به طلاب توصیه کرد که صرف و نحو را به درستی بیاموزند و اظهار کرد: طلاب بدون تسلط بر صرف و نحو نمی‌توانند موفق شوند چرا که قلم و بیان ابزار کار طلاب در راه انتشار و تبلیغ آموخته‌ها و علوم دینی است. 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه همانگونه که رزمندگان قبل از ورود به عرصه و میدان نبرد فنون رزم را یاد می‌گیرند طلاب نیز باید با کسب علوم لازم خود را مجهز کنند، افزود: خدمت به اجتماع و ارشاد مردم مهم‌ترین رسالت انبیا الهی بوده و شما طلبه‌ها به عنوان دنباله رو پیامبران الهی باید در این راه گام بردارید. 

وی گفت: مردم براساس فطرت و تاریخ آنچه از انبیا الهی و ائمه (ع) دیده‌اند را از شما انتظار دارند از همین رو این لباس و کسوت شما برای مردم قابل احترام است پس لازم است همانند علما با رفتار کریمانه، متواضعانه و مهربانانه با مردم برخورد کنید. 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه علم بدون اخلاق، عمل و تعهد برای جامعه خطرناک است، تصریح کرد: امروز مستضعفان جهان به انقلاب اسلامی چشم دوخته‌اند و با الگوگیری از انقلاب اسلامی در برابر مستکبران با هم متحد شده‌اند. 

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه آن کسی چهره واقعی استکبار و نوکران آن‌ها را به دنیا نشان داد امام خمینی (ره) بود، بیان کرد: باید اندیشه و فکر امام راحل با روح و جان ما عجین شود. 

استاد برجسته حوزه علمیه تاکید کرد: نگهداری و صیانت از انقلاب کار نخبگان و علما است از همین رو با تکیه به پشتوانه‌ای به نام مردم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انقلاب اسلامی را حفظ کنیم. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری