کد خبر: 2225

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این تفکری که آمریکایی ها مروج آن هستند، سبب ایجاد اختلاف بین مسلمانان در منطقه است که یک پدیده خطرناک به حساب می آید و باید با افزایش معرفت و فرهنگ مردم این تفکر را از بین برد.

محمد صالح جوکار در گفت و گو با قم خبر،  با اشاره به روند طولانی مذاکرات ایران و 5+1، اظهار کرد:زمان در مذاکرات یک عنصر مهم است همانطور که امروزدر توافق نهایی زمان اهمیت دارد،در روند مذاکرات نیز زمان مهم است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بحث تمدید زمان در مذاکرات، افزود: تمدید زمان بعد از اقدام مشترک اگر تمدید شود، ضررهایی را به همراه دارد، زیرا تحریم ها همین گونه پا برجا است.
 
وی با اشاره به اهمیت تلاش برای حفظ دستاوردها، تصریح کرد: ما در مقابل خودمان یک چشم انداز روشن از فعالیت های هسته ای نداریم و هنوز مراکز هسته ای و سانتریفیوژها را به طور کامل برای مشخص نکرده اند، البته گذر زمان نیز سبب ضرر ایران می شود.
 
جوکار با اشاره به شایعه حضور داعش ایران، عنوان کرد: در این باره دو مسئله وجود دارد، یکی حضور معنوی داعش و دیگری حضور فیزیکی این گروه در ایران است، که البته داعش به هیچ عنوان نمی تواند امنیت ایران را به خطر بیندازد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حقارت داعش، گفت: این گروه به قدری حقیر است که هیچ پایگاه اجتماعی در ایران ندارد و مردم ما نیز هوشیار هستند، البته در این باره نیز باید به ذکاوت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی توجه ویژه ای داشت.
 
وی با اشاره به وجود تفکر سلفی گری در برخی از مناطق، بیان کرد:  حضور و رشد برخی از جریان های سلفی گری در ایران ناشی از رشد، تبلیغ و توسعه این جریان ها در ایران است که باید ریشه های این تفکر از بین برود.
 
جوکار با اشاره به تفکر غلط سلفی گری، خاطرنشان کرد: این تفکری که آمریکایی ها مروج آن هستند، سبب ایجاد اختلاف بین مسلمانان در منطقه است که یک پدیده خطرناک به حساب می آید و باید با افزایش معرفت و فرهنگ مردم این تفکر را از بین برد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری