جلسات دینی داعش برای کودکان بر روی تکفیر دیگران متمرکز است، در این جلسات برخی از آیات و سوره ها به کودکان آموزش داده می شود، سپس این آیات را به شخص، دولت یا مذهب خاصی مرتبط می کنند تا برای کشتن و سر بریدن آن شخص دلیل دینی داشته باشند.

به گزارش قم خبر، روزنامه السفیر لبنان در مقاله ای نوشت با اشاره به اقدامات داعشی ها در سوریه در راستای جذب افکار عمومی و نفوذ در بدنه جامعه نوشت: به کودکی که در یکی از شهرهای تحت سیطره داعش در سوریه زندگی می کنند، قلم و برگه ای داده می شود تا آرزوهایش را بر روی کاغذ بکشد، انگشتان کوچک این کودکی جوانی را نقاشی می کند که سلاح حمل می کند، نقاشی این کودک نمونه ای از سرنوشت کودکانی است که در مناطق تحت سیطره داعش زندگی می کنند و در آینده به عضوی از گروه داعش مبدل می شوند.

ابوشیماء کودکی است که ده سال بیشتر ندارد، این کودک از آرزوهایش که در جلسه های دینی علمای داعش در شهر رقه یاد گرفته است، سخن می گوید، او در فیلم کوتاهی که داعش چندی پیش منتشر کرده است، می گوید که زمانی بزرگ شدم، می خواهم مجاهد شوم و با تمام طاغوت های روی زمین بجنگم.

شستشوی مغزی کودکان سوریه در جلسات دینی داعش

یکی از اهالی شهر رقه که تحت سیطره گروه داعش است، می گوید که کودکان این شهر در جلساتی شرکت می کنند که از سوی علمای وابسته به گروه داعش برگزار می شود و کودکان ضمن گوش دادن به سخنان عالم داعشی، حرف های او را تکرار می کند.

گروه داعش در ابتدای ورودش به سوریه سعی کرد که با شروع به خدمات اجتماعی و برآورده کردن برخی از نیازهای مردم، اعتماد برخی از آنها را جلب کند و این جلب اعتماد باعث شد که داعش بتواند شروع به آموزش دینی کودکان کند و برخی از آنها را به عنوان نیروی جنگجو در مجموعه خود جذب کند.

جلسات دینی داعش برای کودکان بر روی تکفیر دیگران متمرکز است، در این جلسات برخی از آیات و سوره ها به کودکان آموزش داده می شود، سپس این آیات را به شخص، دولت یا مذهب خاصی مرتبط می کنند تا برای کشتن و سر بریدن آن شخص دلیل دینی داشته باشند.

در یکی از ویدیوهای داعش، یکی از علمای داعش با تعدادی از کودکان در داخل مدرسه ای هستند و آن عالم داعشی از کودکان می پرسد که یهودیان، مسیحیان و شیعیان کافر هستند، حکم شان چی هست، کودکان هم با صدای بلند می گویند سر بریدن و با دستانشان سر بریدن را نشان می دهند.

آموزش کودکان انتحاری از سوی داعش

در قاموس گروه داعش بازی و تفریح جایی ندارد، پس از اتمام دوره جلسات دینی، کودکان به اردوگاه های آموزشی فرستاده می شوند، داعش تیپ های متعددی را از این کودکان در مناطق مختلف سوریه به وجود آورده است که از جمله آن تیپ ها، تیپ فرزندان زرقاوی در استان دمشق و تیپ فرزندان خلافت در استان دیرالزور است.

کودکان در اردوگاه های آموزشی داعش، آموزش کار با سلاح را می بینند و با بدن نحیف شان ورزش های سخت بدنی را تجربه می کنند، کودکان در حین ورزش کردن شعارهای آمیخته با مضامین قتل و خون را تکرار می کند، کودکان در اردوگاه های آموزشی داعش نقاب بر چهره می گذارند و با حمل سلاح بر شانه، با فرماندهانشان بیعت می کنند.

مربیان داعش در اردوگاه ها، کودکان را با ایجاد کینه و نفرت در آنها از دیگران و وعده بهشت، برای عملیات های انتحاری آماده می کنند، همچنین به آنها چگونگی ساخت بمب را آموزش می هند، شمشیر و ساطور برای کودکان عضو داعش یک نوع وسیله بازی است و با گذشت از زمان و مشاهده کردن عملیات سر بریدن، ذبح کردن برای آنها مثل یک بازی می شود.

کودکان انتحاری، هدیه های داعش برای دشمنان

داعش پس از آموزش نظامی کودکان برخی از آنها را به عنوان جنگجو در درگیری با گروه های دیگر استفاده می کند و از برخی دیگر از آنها هم به عنوان نیروی انتحاری برای هدف قرار دادن هدف های مورد نظرش در مناطق تحت سیطره گروه های مسلح و دولت سوریه استفاده می کند.

اگر کودکان آموزش دیده در اردوگاه های آموزشی داعش در درگیری ها هم وارد نشوند، باز هم آن کینه ای که داعش در وجود آنها از دیگران به جای گذاشته است، ممکن است یک روزی منفجر شود و باعث درگیری و قتل های زیادی بشود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری