دومین نمایشگاه قرآن کریم شب گذشته با حضور حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم، امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس و زارعی کوشا فرماندار قم در محل مجتمع ناشران افتتاح شد.

به گزارش قم خبر، دومین نمایشگاه قرآن کریم شب گذشته با حضور استاندار قم در محل مجتمع ناشران افتتاح شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش در این مراسم با اشاره به اجرای برنامه ها و کارهای زیربنایی در استان قم از قبیل احداث پل ها و خیابان های جدید اظهار کرد: امور روبنایی همچون زیباسازی شهری نیز همچون روال گذشته در حال انجام است، همچنین کار احداث بلوار زائر نیز در پایانه شمالی ادامه دارد.

استاندار قم با تاکید بر تلاش مسئولان برای تامین بودجه یروژه های عمرانی تصریح کرد: مسئله بودجه تاثیر بدی بر روند کارها گذاشته است اما همواره تلاش می کنیم که طرح ها و پروژه ها به روند خود ادامه دهند تا در پایان سال حداکثر طرح ها به بهره برداری برسند.

وی با اشاره به سفر روحانی به استان قم خاطرنشان کرد: در دیداری که روز گذشته با رئیس جمهور داشتم علت این تعویق سفر را جمع بندی پروژه هایی که باید تمام شوند است که مسئولان مربوطه باید باید در دو سه مورد آن ها را جمع بندی کنند تا دولت بتواند بودجه مورد نیاز را اختصاص دهند.

احمد امیرآبادی نیز در حاشیه این مراسم با تاکید براینکه مردم در این ماه مبارک اقبال بیشتری برای بهره گیری از فیوضات معنوی قرآن دارند اظهار کرد: سال گذشته نیز شاهد کارهای خوبی در این زمینه بودیم که امید است این روند همچنان ادامه پیدا کند.

نماینده مردم قم با تاکید بر لزوم انتشار اخبار نمایشگاه قرآن افزود: مردم باید بیش از پیش در جریان این اخبار قرار گیرند تا با حضور در این نمایشگاه از فیوضات معنوی قرآن بهره مند شوند مسئولان این نمایشگاه نیز باید اطلاع رسانی گسترده در سطح شهر را از وظایف خود بدانند.

اسماعیل زارعی‌کوشا نیز در حاشیه مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه قرآن و عترت استان قم با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه های قران در سطح کشور از سنت های حسنه ای است که ااحیا شده است، اظهار کرد: برپایی نمایشگاه در مجتمع ناشران که در جوار حرم کریمه اهل بیت (س) است سبب سهولت دسترسی مردم به این مکان شده است.

فرماندار قم با بیان اینکه مجتمع ناشران عاملی برای تاثیرگذاری بیشتر بر زائران است، افزود: استان قم این ظرفیت را دارد که هر ماه چنین نمایشگاه هایی را در سطح استان برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه استان قم ظرفیت های مذهبی فراوانی دارد، تصریح کرد: وجود این ظرفیت های معنوی عاملی است برای اینکه استان قم میزبان نمایشگاه های قرآنی متعدد در طول سال باشد البته تجربه نیز نشان داده که استان قم در زمینه علوم و معارف قرآن در حال رشد و پیشرفت است.

دومین نمایشگاه بزرگ قرآنی از روز 5شنبه 12 تیرماه و به مدت 10 روز از ساعت  21و 30 دقیقه تا 2 بامداد در محل مجتمع ناشران آماده بازدید بازدیدکنندگان است.

انتهای پیام/
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری