کد خبر: 2061

معاون پرورشی‌آموزش و پرورش قم:

معاون پرورشی اداره کل‌آموزش‌و پرورش قم گفت: جذب جوانان و نوجوانان در محیط های سالم و شاداب و برگزاری کلاس متناسب با نیازهای آنان در کنار تقویت باورهای دینی در جوانان و نوجوانان از مهمترین اهداف کلاس های امسال آموزش و پرورش قم است.

ناصر حمزه‌ای در گفت‌وگو قم خبر، با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش استان ویژه دانش آموزان استان، اظهار کرد: آموزش و پروش استان قم برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان بیش از 22 برنامه فرهنگی، هنری، تفریح و ورزشی در نظر گرفته است.

 
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش قم با اشاره به فصل تابستان به عنوان بستری مناسب برای نوجوانان و جوانان، افزود: این فصل زمان خوبی است تا دانش آموزان از ظرفیت های موجود نهادهای فرهنگی و اجتماعی متناسب با نیازها علایق و استعدادهای خویش برای غنی سازی اوقات فراغت بهره مند شوند.
 
وی با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، تصریح کرد: آموزش و پرورش استان در کنار دیگر نهادها با تعامل سازنده با آنها، از طریق اعزام اردوهای دانش آموزی، فعالیت‌های اجتماعی، تشکیل پایگاه های فرهنگی، هنری و ورزشی سهم عظیمی را بر عهده گرفته است.
 
حمزه ای با اشاره به اهداف اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت، عنوان کرد: در این طرح پر کردن اوقات فراغت به نحو مطلوب و متناسب با شرایط تحصیلی، علمی، روحی و جسمی و سنی دانش آموزان؛ جذب جوانان و نوجوانان در محیط های سالم و شاداب و برگزاری کلاس های آموزشی متناسب با نیازهای آنان در کنار تقویت باورهای دینی در جوانان و نوجوانان از مهمترین اهداف این برنامه ها است.
 
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش قم با اشاره به محورهای برگزاری این طرح، خاطرنشان کرد: کلاس های حفظ قرآن، کلاس های روخوان و روانخوانی قرآن، کلاس های تجوید و تفسیر، کلاس های احکام و کلاس های معرفتی دارالقرآن ها و پایگاه های تابستانی تحت پوشش قم، برخی از محورهای فعالیتی این طرح است.
 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری