با وجود تلاش مسوولان و ماموران نیروی انتظامی، طرح عفاف و حجاب به سرانجام قطعی نمی رسد.

به گزارش قم خبر، با فرا رسیدن فصل گرما، بحث پیرامون بدحجابی بانوان به اندازه نان تنوری داغِ داغ است. تابستان که می رسد کم کم آستین ها کوتاهتر، مانتوها و شلوارها نازک تر و گاهی نیز نصفه می شوند!

این روزها هم که به تدریج لباس‌های تابستانه وارد بازار می‌شود و جالب اینجاست که امروز ویترین‌های فروشگاه‌های لباس کالاهایی را به مردم عرضه می‌نمایند که هیچ سنخیتی با معیار‌های اسلامی ایرانی نداشته و تقلیدی کورکورانه از غرب است.

البته مسئله بی حجابی تنها در خانم ها دیده نمی شود و امواجش آقایان را نیز با خود برده است. تی شرت های بسیار تنگ و کوتاه و آرایش های مو و صورتی که چهره برخی پسران را از شمایل انسان دور کرده است.

 

لازم به ذکر است هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما و بیشتر شدن بدحجابی در سطح جامعه، طرح عفاف و حجاب روی بورس است و مسوولان مربوطه در تکاپوی اجرای این طرح هستند.

 

اما متاسفانه ریشه بدحجابی چنان در جامعه ریشه دوانده که خشکاندن آن کارِ هر کسی نیست! انگار دیگر دعا هم جواب نمی دهد، ولی باز دعا می کنیم.

به هر حال با وجود تلاش مسوولان و ماموران نیروی انتظامی، این طرح به سرانجام قطعی نمی رسد و هر ساله جامعه با معضل بدحجابی روبروست.

در این راستا گویا قرار است نهادهایی برای عملیاتی کردن این طرح اقدام کنند.

سخنگوی وزارت کشور از برنامه های این وزارتخانه و نیروی انتظامی برای عملیاتی کردن طرح عفاف و حجاب در فصل گرما خبر داد و گفت: قطعا مردم جامعه موازین شرعی و هنجارهای جامعه را رعایت خواهند کرد.
 

حسینعلی امیری، در مورد برنامه های وزارت کشور برای اجرایی کردن طرح عفاف و حجاب با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، گفت: وزارت کشور با همکاری نیروی انتظامی برنامه هایی برای اجرایی کردن طرح عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر دارد که در زمان خود اجرایی خواهدکرد.

وی در عین حال تاکید کرد: از نظر وزارت کشور مردم جامعه ما مردم متدین و دین مداری هستند و هنجارهای جامعه را رعایت خواهند کرد؛ اما وزارت کشور برای عده قلیلی که ممکن است چارچوب ها و هنجار های جامعه را رعایت نکنند برنامه ای در نظر خواهد داشت.

 

با این وجود ما هنوز هم امیدواریم؛ امید به این که این طرح مثمر ثمر بوده و به سرانجام قطعی خود برسد و بدحجابی ها که مایه فساد در جامعه و خانواده هاست به زودی ریشه کن گردد تا بلکه آرامشی مطلق در جامعه حاکم شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری